«Україна в небезпеці! Українці, - до дії!»

Заява ОУН (б) з приводу актуальної політичної ситуації

Перші місяці правління президента В. Януковича, уряду та парламентської коаліції показали, що до влади в Україні прийшли політичні сили, які діють проти інтересів українського народу, не здатні захищати незалежність та конкурентоспроможність нашої країни, гарантувати свободу, права і добробут наших громадян.

Доказом цього стали як угоди з Росією, які всупереч Конституції збільшили до 2042 року термін базування російського флоту на українській території, як домовленості щодо фактичної здачі на користь Росії українських стратегічних активів в енергетичній і авіабудівній галузях, так і заходи нової влади в гуманітарній площині, пов’язані з радянізацією історичного минулого, витісненням української мови з освітньої та інформаційної сфер. Суттєво обмежено свободу слова та преси, фактично запроваджено політичну цензуру на центральних каналах телебачення. Ухвалений Верховною Радою проект державного бюджету на поточний рік вказує на те, що уряд М. Азарова продовжує політику масштабних іноземних запозичень, корупції чиновників та уникнення реальних реформ з метою оздоровлення національної економіки та соціальної сфери. Очікуваний 13% рівень інфляції уже перевищує задеклароване урядом зростання доходів, відтак про покращення добробуту громадян говорити не доводиться.

Єдиним виходом із такої ситуації, який відповідає інтересу українського народу, є проведення дострокових президентських та парламентських виборів. При цьому вибори до Верховної Ради і органів місцевого самоврядування повинні бути проведені за новими виборчими правилами, які виключають партійну монополію на формування виборчих списків та запроваджують персональну відповідальність депутатів перед своїми виборцями.

Очевидно, що теперішня антинародна влада добровільно не піде у відставку, а наявні опозиційні сили є надто роз’єднані і дискредитовані для того, щоб ефективно протидіяти руйнівним діям цієї влади та запропонувати ясний план розвитку країни, який підтримає більшість громадян. Вичікувальна позиція Європейського Союзу і США, на фоні агресивності Росії, вказує на те, що сподівання на міжнародний опір політиці Януковича є абсолютно невиправдані.

В цих умовах, як і неодноразово в минулому, доля нашої країни і держави залежить від позиції українського суспільства, від активності усіх українських патріотів в Україні та поза її межами. Маємо, як не раз в історії наших визвольних змагань, розраховувати перш за все на власні сили!

ОУН закликає усіх небайдужих українців приєднатися до загально національного і понадпартійного руху на захист України. Сьогодні перед усіма українськими патріотами стоїть вирішення таких основних завдань:

1. Усунення від влади цього антиукраїнського режиму. Для цього потрібно пояснити усім нашим громадянам, що політика президента В. Януковича є шкідливою як для цілої країни, так і для кожного з них, і ця влада має піти у відставку.

2. Формування нового покоління відповідальних українських політиків, якісної альтернативи як теперішній владі, так і недієздатній опозиції. Для цього потрібно об’єднати людей для вирішення суспільних проблем на всіх рівнях від місцевого до національного, підтримати нові здорові політичні та громадські об’єднання, їхніх лідерів, які ставлять перед собою суспільно важливі цілі, а не просто борються за місце при владі, спроможні об’єднуватися задля добра країни.

3. Мобілізація українців для дієвого спротиву антидержавним ініціативам Януковича. ОУН закликає громадян до активної участі в акціях громадської непокори – мітингах, демонстраціях, пікетах, які мають на меті захистити державність та національну гідність України.

Такі завдання не вдасться вирішити одноразовими зусиллями незначної групи людей. Вони вимагають від нас системної і тривалої праці та поєднання зусиль тисяч-мільйонів наших співгромадян.

Майбутнє України, її незалежність та процвітання залежить від нашої здатності стати на її захист та працювати для її оновлення. Сьогодні, як ніколи, час боронити національну честь та будувати нову Україну.

Україна в небезпеці!

Українці, - до дії!

Провід ОУН(б)

Published on 5 May 2010