Заява: Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конґресу Українців

Вельмишановний Пане Президенте!

Комісія Людських та Громадянських Прав Світового Конґресу Українців висловлює глибоку стурбованість із приводу переслідувань українців у російськомовних реґіонах України. Прикро констатувати, що в Україні нерідко трапляються випадки антиукраїнської ксенофобії побутового й чиновницького характеру.

За попердні роки жертвами антиукраїнської нетерпимості стали композитор Ігор Білозір (вбито у Львові 2000 р.), правозахисник української мови Богдан Паздерський (вбито в Києві 2008 р, впродовж 2 років не знайдено вбивців), член молодечої організації «Січ» Максим Чайка (вбито в Одесі 2009 р., вбивці досі не покарані). Уже три роки в Луганську триває судовий процес над українським патріотом Сергієм Мельничуком, провина якого полягає в тому, що він відстоює конституційне право на повновартісне функціонування державної (української) мови.

А нещодавно в Павлограді Дніпропетровської області на трьох підприємствах торговельної марки «Будмайстер» звільнено 18 менеджмент-працівників за використання в праці державної (української) мови. Дещо раніше ці особи приложилися до того, що згадані підприємства стали виробниками, в діловодство яких впроваджено українську мову, а також джерелом для відродження національних традицій, звичаїв та обрядів.

Останнім часом частина співвласників «Будмайстра» в ультимативній формі заборонила менеджментові використання української мови в діловодстві та спілкуванні, а відтак під надуманими приводами звільнила з праці 18 найактивніших українців.

Ми побоємося, що при дальшому нагнітанні антиукраїнських настроїв та бездіяльності правоохоронних органів, прокуратури й судів ксенофобія набере системного характеру, ставши загрозою для життя свідомих українців та зумовить втрату міжнародного іміджу України.

Зкаликаємо Вас зробити все можливе, щоб прояви антиукраїнської ксенофобії не мали місця в жодних реґіонах Україні, а особи, що займаяться поширенням та скоєнням антиукраїнської ксенофобії були притягнені до відповідальности. Будемо вдячні за відповідь.

Остаємось з пошаною до Вас.

Юрій Даревич - Голова КЛГП

Марта Онуфрів - Голова Комітету КЛГП у справах України

Published on 27 April 2010