Громадський суд над комунізмом

Відбувся 22 квітня в Києві коло стін Михайлівського золотоверхого собору. Обране місце проведення суду є символічним, бо саме ця українська православна святиня після більшовицького пограбування та вивезення усіх матеріальних цінностей у Першопрестольну, була висаджена ними у повітря. Вже у незалежній Україні Храм було відбудовано.

Громадський суд проводили київські міські організації УНП, КУН та УНСО. Навпроти пам’ятника жертвам Голодомору 1933-1932 років організаторами акції на коліна була поставлена мумія червоного вождя Бланка-Лєніна, що символізувало його каяття за злодіяння перед Україною. Акція складалась з двох частин.

Перша – звинувачувальна, під час якої комунізму як ідеології, більшовизму як її особливо небезпечної форми та особисто Бланку-Лєніну було висунуто звинувачення. Окупація України у період 1917-1922 років, голодомори, репресії та безневинні людські жертви, депортації людей у Сибір, богоборство та нищення українських церков – ось неповний список громадських звинувачень, що лунали в цей холодний дощовий день з Михайлівського майдану.

Друга частина акції являла собою громадське обговорення, під час якого представники зазначених політичних сил та інші бажаючі виступити учасники громадського суду мали нагоду висловитись.

Published on 22 April 2010