ОУН(б): «Флот в обмін на газ – зрада національних інтересів і загроза державному суверенітету України»

Заява Президента України Віктора Януковича про те, що українська сторона продовжить термін перебування російського флоту в Криму на 25 років в обмін на зменшення ціни за газ розвіює всі ілюзії щодо реальної сутності політики нового президента. Зрозумілим стає те, що Януковичу абсолютно байдужі національні інтереси української держави, його навіть не дуже хвилює те, чи взагалі буде країна мати хоч якийсь суверенітет, чи буде слухняним васалом Москви.

Роблячи заяви, подібні до тієї, що він виголосив 21 квітня в Харкові, Янукович зайвий раз проілюстрував своє виключне бажання сподобатись керманичам Російської Федерації, заради підтримки яких він готовий поставити під загрозу саме існування України як самостійної держави. Замість того, аби вирішити проблему з цінами на газ у той спосіб, який притаманний сильним державним лідерам, наприклад, обумовити підвищення цін за транзит, Янукович просто погоджується на вимоги офіційного Кремля, навіть не намагаючись щось особливо заперечувати.

В такій ситуації Організація Українських Націоналістів(б) заявляє, що подібний крок є не лише відвертою і неприхованою зрадою національних інтересів України, але й грубим порушенням Конституції України, в перехідних положеннях якої чітко прописано, що Чорноморський флот Росії має право знаходитися в Севастополі лише до 2017 р.

ОУН(б) запевняє, що не дозволить вищому керівництву країни так нахабно порушувати Основний Закон і переконана, що патріотична громадськість неодмінно дасть гідну відсіч подібним крокам Януковича і його команди.

Провід ОУН(б)

Published on 22 April 2010