16 лютого 2010 р. в Мюнхені на 91-му році життя відійшов у вічність вояк УПА бл. пам. Дмитро Більо.

Покійний народився 9 жовтня 1918 р. у Бальниці Ліського повіту на Лемківщині.

З вибухом антимадярського повстання на Закарпатській Україні нелегально переходить кордон і вступає в ряди Карпатської Січі. Перед наступом мадярів переходить до Австрії, де вступає до українського легіону полковника УСС славного Романа Сушка. З легіоном у вересні 1939 р. переходить до Самбора. Тому що 1939 р. большевики зайняли Галичину, німці розв'язали легіон, а його вояків призначили до охорони індустрійних і військових об'єктів в Генеральній губернії в Польщі.

З приходом совєтської армії на Лемківщину 1944 р. та польської Армії людової стає вояком УПА воює з нею проти окупантів, а по виселенні мешканців на «зємє одзискане» пробивається і сотнею через Словаччину і Чехію до Баварії, де Упістів інтернує американська військова частина.

Бл. пам'яті Дмитро Більо залишається в Баварії, тут одружується і працює при американській армії.

Покійний був зразковим членом церковної громади греко-католицької парохії в Мюнхені, де допомагав у праці церковному проводові. Також був членом братства кол. вояків УПА та брав участь у поїздках дивізійників на могили полеглих в Стирії (Австрія).

Чин похорону відправив адміністратор мюнхенської катедри всеч. о. Володимир Війтович, а йому сослужили отці Андрій Дмитрик та Богдан Підлісецький.

Під час тризни, на якій був присутній брат Покійного із сином, що прибув з Польщі, та численна родина його дружини, прощальне слово від кол. вояків виголосив голова Братства Дивізійників в Німеччині Богдан Шарко.

Нехай буде вічна пам'ять борцеві за свободу України.

Богдан Шарко

Published on 21 April 2010