Життя і чин Ярослава Стецька

У тернопільському видавництві «Астон» побачила світ книга тернопільських авторів – краєзнавця, письменника Богдана Мельничука, директора музею ім. Ярослава та Слави Стецьків у с. Великий Глибочок Мирона Сагайдака та історика Віктора Уніята «Великий українець із Тернопілля. Ярослав Стецько: життєвий шлях Провідника ОУН». На основі спогадів, архівних документів та інших матеріалів автори висвітлили життєвий шлях голови Українського Державного Правління, Провідника ОУН і Президента Антибільшовицького Блоку Народів Ярослава Стецька.

Книга складається з п’яти розділів: «Родовід. Дитячі роки», «Діяльність в ОУН. Арешти», «Українська Держава», «Діаспорний період» та «Діячі з Тернопільщини – члени ОУН й УПА, представники уряду Я. Стецька».

Щедро проілюстроване документальними світлинами видання буде корисним для істориків, краєзнавців, громадсько-політичних діячів, викладачів, учителів, студентів та учнів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю і національно-визвольних змагань українського народу. Видання (176 стор.) вийшло за фінансової підтримки Тернопільської міської ради.

Рецензенти: доктор історичних наук, професор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Іван Зуляк та кандидат історичних наук, доцент Тернопільського національного університету ім. І. Пулюя Віталій Левицький. Також автори дякують львівському дослідникові Миколі Посівничу за перегляд рукопису та цінні зауваження до нього.

Ця праця стане основою для інших дослідників життя та творчості Я. Стецька, які далі розкриватимуть дану тему. Приємно, що книга побачила світ напередодні 90-річчя від дня народження дружини Ярослава – Слави Стецько. Ідею видати книгу про Ярослава Стецька подав директор видавництва «Астон» Іван Білах – очільник обласної організації Конгресу українських націоналістів.

Презентація книги відбудеться 23 квітня об 11.00 в сесійній залі Тернопільської міської ради.

Богдан ПЕТРАШ

Published on 19 April 2010