ЗАЯВА громадсько-політичного об’єднання «Українська справа»

Призначення Я.Сухого головою Тернопільської обласної державної адміністрації – це відвертий плювок нового президента в обличчя тисячам жителям області, які на початку 90-х років нарешті розпрощалися з комуно-більшовицьким окупаційним режимом. То ж яке може бути ставлення до колишнього першого секретаря міському комуністичної партії? Може хтось має ілюзії, що за двадцять років новий глава ОДА намагався змінити свої ідеологічні вподобання, методи управління, переосмислив поняття національної ідеї? Не без того. Та корінь комуно-совіцьких стереотипів викорінити ще нікому не вдавалося.

Яскравим прикладом цьому є реальні дії нової-старої влади у центрі і на місцях. Пригадаймо лише висловлювання славнозвісних урядовців Семиноженка і Табачника, численні візити з поклоном до «білокам’яної», посилена увага до помпезного відзначення «вєлікой побєди», позбавлення звання Герой України Степана Бандери, провокаційні антиукраїнські виставки на кшталт «Волинська різня», спроба ліквідувати Інститут національної пам’яті, закриття архівів СБУ – і це далеко не повний перелік новітніх злодіянь Партії регіонів – новітнього плацдарму комуно-совіцької імперської ідеї.

Невже від Я.Сухого хтось очікує чогось іншого?

Громадсько-політичне об’єднання «Українська справа» заявляє про несприйняття Я.Сухого на посаді голови Тернопільської обласної державної адміністрації. Ми категорично вимагаємо негайної заміни цього державного чиновника. Для нас є неприйнятною позиція окремих політиків, які визнають нового главу ОДА і оцінюватимуть його по роботі. Його дії отримали вже належну оцінку тернополян двадцять років тому, коли його, як очільника злочинної комуністичної ідеї, ганебно вигнали з рідного краю. Я.Сухий, як перший секретар КПСС у Тернополі, несе солідарно з усіма комуністами відповідальність за злочини комуністичного режиму і не має морального права претендувати пост керівника такого рангу.

«Українська справа» звертається до ВО «Свобода», представники якої сьогодні складають більшість у Тернопільській обласній раді. Ваші неодноразові заяви про люстрацію сьогодні можуть отримати реальне втілення по відношенню хоча б до одного представника колишньої партійної номенклатури. Ми закликаємо депутатів від ВО «Свобода» та інших національно-демократичних сил на сесії Тернопільської обласної ради 15 квітня 2010 року висловити свою недовіру новопризначеному голові ОДА. Пропонуємо прийняти це рішення у поіменному режимі, щоб стала зрозумілою позиція кожного народного обранця.

Громадсько-політичне об’єднання «Українська справа» звертається до жителів області приєднатися до нашого протесту. Кожний, українець і патріот, не має права мовчати. Ми повинні засудити і оголосити бойкот тим, хто доєднається до команди «червоного керманича». Ми виступаємо проти неправди і брехні нової влади. Ми виступаємо проти спроби повернути українське суспільство у тоталітарне минуле. Наше право бути вільними на своїй землі. І за нього ми боремося.

Слава Україні!

Published on 14 April 2010