Правда історії повертається

6 квітня 2010 року у рамках проекту «Опір в Україні ХХ ст.» у Національному Дніпропетровському історичному музеї ім. Дмитра Яворницького відбулася презентація книги «Павлоградське повстання 1930 р. Документи і матеріали».

У 2008-2009 році співробітники «Інституту Україніки» та краєзнавці провели низку експедицій у Павлоградський район. Вони зібрали спогади жителів, які дозволяють відтворити картину повстання селян проти колективізації. За підсумками дослідження у 2009 році видана книга «Павлоградське повстання 1930 р. Документи і матеріали».

Презентація була присвячена 80-й річниці Павлоградських подій. Збройне повстання у квітні 1930 р. на Дніпропетровщині – один із найпотужніших, але досі найменш досліджених селянських виступів в Україні. Ця подія - доказ затятого опору українських селян колективізації, розкуркуленню і хлібозаготівлі - заслуговує докладного висвітлення, нових оцінок і узагальнень. Факт повстання спростовує окремі твердження про покірне сприйняття народом дій влади, що призвели до масового винищення населення голодом.

Інформцентр МНК

Published on 9 April 2010