Міліція затримала активістів патріотичних організацій

Під час проведення акції протесту проти демонстрації в "Українському домі" (вул. Хрещатик, 2) українофобської виставки з псевдоісторичною назвою "Волынская резня – польские и еврейские жертвы ОУН-УПА" було затримано 15 активістів патріотичних організацій.

Відкриття даної виставки протестувальники вітали криками «Ганьба», після чого відомий українофоб, одіозний нардеп від Партії регіонів Вадім Колєсніченко, який очолює російську шовіністичну організацію "Русскоязычная Украина" дав наказ міліції затримувати їх.

Оточивши спочатку 15 активістів «беркутівці» та невідомі люди в цивільному почали силоміць виносити тих, хто залишився в залі. Зараз затриманих тримають в Шевченківському РВВС МВС без жодних пояснень. В першу годину після затримання був абсолютно відсутній зв’язок із потерпілими.

Всього було затримано 15 чоловік, серед них Сергій Кузан – заступник голови МНК, Голова КМО МНК, журналіст, помічник народного депутата; Ігнась Валентин Васильович – 63 роки, пенсіонер, після затримання в якого на руці видніються сліди свіжої крові, підозра на зламану руку; Ушинський Олександр Євгонович – директор Асоціації дослідників Голодомору, помічник народного депутат Е. Шишкіного; Активісти ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко та Андрій Мохник, які перебували поза межами презентаційного залу та члени інших патріотичних організацій, а саме товариства «Меморіал» та ГО «Люстрація»

Як відомо за останніми даними у районний відділок потерпілими було викликано швидку для Ігнася Валентина, якому стало погано.

Довідка: що 8-10 квітня 2010 року в "Українському домі" відбуватиметься українофобська фотовиставка з псевдоісторичною назвою "Волынская резня – польские и еврейские жертвы ОУН-УПА", організована російськими і польськими шовіністами. Після Києва українофоби планують повезти "фотовиставку" до багатьох міст України: Львова, Рівного, Луцька, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Севастополя, Сімферополя, Харкова, Луганська.

Псевдоісторична назва та склад організаторів вказують на те, що дана "фотовиставка" є черговою спробою українофобів полити брудом та обрехати українських Героїв.

Політичне прикриття "фотовиставці" забезпечує відомий українофоб, одіозний нардеп від Партії регіонів Вадім Колєсніченко, який очолює російську шовіністичну організацію "Русскоязычная Украина".

Ще один із співорганізаторів "виставки" – глава Польського товариства кресов’ян Тадеуш Ісаковіч-Залеський (1956 р.н.) – відомий своїми антиукраїнськими виступами, наклепами на українців та територіальними претензіями до нашої держави.

Враховуючи, що "фотовиставка" спрямована на розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і приниження національної честі та гідності українців, її проведення має бути заборонене на підставі статті 161 Кримінального кодексу України.

Проведення подібних заходів однозначно вказує на антиукраїнську суть нинішньої влади та українофобія як її державну політику.

Прес-центр МНК

Published on 8 April 2010