Голова ОУН(бандерівців) Стефан Романів: «Табачник – це людина, що не поважає державну мову, мову українського народу. Тому він має піти!»

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, перебуваючи на своїй посаді менше місяця, вчергове підтвердив, що основним пріоритетом в його діяльності стане викорінення української мови з освіти, культури, переписування історії, тотальна русифікація ввіреної йому галузі.

Відмінивши обов’язковий іспит з української мови для абітурієнтів та фаховий – для бакалаврів, ввівши норму про складання зовнішнього незалежного тестування ще шістьма мовами, Табачник зайвий раз продемонстрував, що залишається на тих самих позиціях, які він декларував, перебуваючи на керівних ролях або в парламентській опозиції протягом останніх років. Ввівши положення про складання ЗНО мовами деяких національних меншин, міністр освіти фактично звільнив українських школярів від обов’язку вивчати державну мову. Таким своїм кроком він не лише штучно понизив статус української мови, але й продемонстрував своє реальне ставлення до мов національних меншин, окрім російської, адже відомо, що в Україні практично немає вишів із тими мовами викладання, що ними дозволено складати ЗНО (кримськотатарська, польська, угорська, румунська, молдавська), натомість є університети з російською мовою навчання. Таким чином абітурієнти, розуміючи, що не матимуть змоги вчитися рідною мовою в університетах, будуть складати тестування російською мовою, яка є домінуючою в ряді регіонів.

Табачник неодноразово демонстрував своє зневажливе ставлення до української мови в своїх виступах та публікаціях, називаючи її «вимираючою» мовою «свідомої меншості». Це при тому, що згідно зі статтею 10 Конституції України українська мова є єдиною державною. Висловлюючись у властивій йому манері закоренілого україноненависника, Табачник не лише образив гідність громадян, для більшості з яких саме українська мова є рідною, але й порушив Основний Закон, яким є Конституція. Тому такий чиновник не має ані морального, ані юридичного права обіймати жодну з державних посад.

Організація Українських Націоналістів (б) вимагає для добра дітей, школярів, студентів та батьків в Україні, щоб Міністр освіти Дмитро Табачник негайно сам пішов у відставку або щоб Президент України його звільнив, оскільки, відповідно до Cтатті 3 Конституції України, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, а отже за діяльність Міністра освіти і науки несуть відповідальність всі вищі посадові особи країни, а в першу чергу – Президент.

Прийшов час Міністру освіти відповідати перед людиною, перед суспільством за кроки, які діють проти статей Конституції. Міністр, який зневажає державну мову, який не ставить перед собою, перед своїм міністерством, завдання робити все можливе, щоб кожна людина в державі могла вільно спілкуватися вільно українською мовою у всіх сферах суспільного життя, повинен негайно піти у відставку.

Голова ОУН(б) Стефан Романів

Published on 7 April 2010