Тернопільський “Табачник” здав сесію на відмінно

П'ятірок у “заліковці Табачника” понаставляли тернопільські студенти 25 березня. Процесія з музиками, “Табачником” на руках студентів та велетенською заліковкою обійшла чотири найбільші місцеві вузи.

Студенти ставили свої підписи навпроти п'ятірок за такі предмети як снови ДІМАкратії і ДІМАгогії, теорія швидкісного присвоєння військових звань, галичанофобство та музеєхапство.

"Заліковка ця має об'їхати усю Україну. Нам її передали зі Львова, а далі відправлять до Луцька. Проводимо таку акцію, аби показати, що студенти не байдужі до того, яка людина керуватиме українською освітою, - розповідає один з організаторів акції у Тернополі Богдан Яремко. - Ця заліковка мандрує містами, і у кожному місті молодь сама придумує, за які предмети ставити Табачнику п'ятірки чи двійки".

Студенти йшли центральними вулицями міста. Попереду прямували хлопці з музичними інструментами — бубнами, трубами, баянами. Позаду четверо учасників з написами “студент”на куртках несли на ношах ще одного хлопця з плакатом та написом “Табачник” на грудях. Тернопільський “Табачник” був одягнутий у кумедну шапку. Сімейні труси він одягнув поверх яскравих штанів. Зверху головний герой дійства був замотаний у смугастий синьо-білий халат.

"Мені серед цієї процесії найкраще, - розповів “Табачник” – теронопільський студент Любомир. - Усі бігають, музиканти грають, несуть баяни та бубни. А я їду собі на спинах студентів. Навіть пішки ходити не треба. Дорогою траплялися всілякі оказії. Ми йшли від економічного уніерситету, біля дороги. І я побачив, як один з водіїв зняв шапку і перехрестився. Подумав мабуть що це похоронна процесія. Це ж треба — мене з покійником переплутав".

Біля вузів, у які приходила колона, на перервах збирався натовп. Студенти підписували заліковку. Фотографувалися з “Табачником” та його процесією.

"Якась жіночка вибігла і винесла мені хліба з їдальні, - розповідає Любомир. - Не знаю навіщо вона це зробила, але я був трохи шокований. Ну, але хліб, як годиться, прийняв".

Коли процесія прийшла під стіни медуніверситету, з вікон виглядали студенти у білих халатах. А коли почалася перерва, усі повиходили. Спостерігали за “Табачником” і студенти іноземці. Як розповів кореспонденту один з них, вони спочатку подумали, що це якась українська традиція, і носять хлопця з оркестром по вулиці з нагоди якогось свята.

Published on 26 March 2010