«Хочу робити дітей, але не маю де!». Молодь закликає владу вирішити проблему з житлом

Сьогодні, 24 березня, громадянська кампанія «Молодіжна варта: молодь за Вами спостерігає!» під стінами Кабінету Міністрів України провела театралізовану акцію під красномовною назвою «Одне ліжко для усіх» , метою якої було привернути увагу громадськості та нової влади до житлової проблеми, що є чи не найнагальнішою для молодих громадян нашої держави.

Студенти, що були присутніми на акції, тримали плакати з написами «Хочу робити дітей, але нема де», «Суму, яку я назбирав, вистачить на 1 кв. метр житла» і т.д. Учасники акції розстелили на землі карімати і всілися на них, символізуючи таким чином те, що жити їм за нинішніх обставин доводиться не власному житлі, а де доведеться.

Як повідомили організатори заходу, наразі вдалося зібрати підписи лідерів близько 3-х десятків молодіжних громадських організацій під зверненням до уряду щодо необхідності вирішення проблеми з наданням молоді доступного житла. Активісти «Молодіжної варти» також нагадали, що в передвиборчих програмах партій, які зараз формують коаліцію, а отже – і уряд, є цілий ряд обіцянок щодо доступного кредиту на житло (5-7% річних), будівництва соціального житла за держзамовленням, а також забезпечення житлом молодих людей, що працюють на флагманах вітчизняної індустрії (їм вартість житла має бути «погашено» в залежності від терміну роботи на таких підприємствах).

Втім, молодь достатньо скептично оцінює ймовірність того, що уряд Миколи Азарова буде реально вирішувати цю проблему. Як зазначив член Національного комітету «Молодіжної Варти» від Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Пархоменко, більшості членів як уряду, так і парламентської більшості невигідно провадити подібні реформи:

«Представники партій, що наразі перебувають в парламенті, як провладних, так і опозиційних, мають тісні стосунки з провідними банками та будівельними компаніями країни. А банкам не вигідно робити кредитну ставку, скажімо, у 5%, будівельним кампаніям невигідно продавати житло за реальними цінами, без накрутки. Антимонопольному комітету в свою чергу невигідно проводити антидемпінгові розслідування, бо керівництво комітету також призначається з лав провладних політичних сил. Виходить замкнуте коло, всі учасники якого тісно пов’язані одне з одним. Отже, навряд чи варто очікувати на те, що урядовці наступлять на горло пісні своїх партнерів з банківського чи будівельного сектору.

Щодо будівництва соціального житла, то я тут не відкрию Америки, якщо скажу, що на нього просто немає коштів. Тому ми, молоді українці, зобов’язані постійно тиснути на владу, щоб вона займалася не балачками довкола мовних чи геополітичних питань, а вирішенням нагальних проблем з житлом.

Сьогоднішня акція є тільки початком широкомасштабних виступів нашої молоді, яка потребує вирішення житлових проблем. Ми закликаємо молодь активно боротися за свої права, закликаємо її бути активною і не боятися відстоювати свою позицію. Тільки таким чином ми зможемо змусити владу виконати її обіцянки», - підкреслив Сергій.

УІС

Published on 24 March 2010