ПРОТЕСТ Блоку Національних Сил Буковини, громадськості Чернівецької області щодо втручання у внутрішні справи України та необ’єктивного представлення історії України

(до пункту 20 Резолюції ЄП по Україні, в якому європарламентарі закликають переглянути рішення щодо героїзації Голови ОУН Степана Бандери)

Блок Національних Сил Буковини (обласні організації партій КУН, УНП, УНА-УНСО, УРП "Собор", РУХ, Дем ПУ та громадськості), громадяни України, що прагнуть захистити українську державу, висловлюють протест з приводу прийнятої 25 лютого 2010 року Резолюції Європейського парламенту щодо України, в пункті 20 якої йдеться про осуд дій екс-президента В.Ющенка з присвоєння лідеру Організації Українських Націоналістів Степану Бандері звання Героя України (посмертно) і рекомендації щодо перегляду цього рішення.

Вважаємо, що рішення Європарламенту, за яке голосували і європарламентарі від Румунії, є тенденційним, позбавленим серйозного історичного підґрунтя і базується на наклепі про так звану "співпрацю" ОУН і Рейху, який свого часу почала зводити радянська пропаганда на український національно-визвольний рух у часи Другої світової війни.

У цьому офіційному документів вищого законодавчого органу Європейського Союзу Степана Бандеру безпідставно названо «спільником нацистів» під час Другої світової війни.

Степан Бандера і його однодумці прагнули відродити і захистити Українську Державу. Під проводом С.Бандери у Львові 30 червня 1941 року було проголошено відновлення державної незалежності проти волі гітлерівської Німеччини і за це члени ОУН були ув’язнені у німецьких концентраційних таборах. Сам С.Бандера став в’язнем табору Заксенхаузен. Його брати Олександр і Василь відбували ув’язнення в сумнозвісному Аушвіці, а потім були замордовані. Український національно-визвольний рух, який очолював С.Бандера, боровся за державну самостійність України проти більшовицького і гітлерівського окупаційних режимів. Органiзацiя Українських Нацiоналiстiв, яку очолював С.Бандера, та Українська Повстанська Армія не згадуються в рішеннях Нюрнберзького трибуналу, як злочинні чи колаборантські. Тому оцінки, висловлені Європарламентом щодо постаті С.Бандери, ображають почуття мільйонів українців, які за своє прагнення до свободи і самостійності зазнали наруги й репресій. Прагнучи добросусідства у стосунках України і Румунії, протестуючи проти несправедливої рекомендації Європейського Парламенту, звертаємося до Вас з проханням вплинути на євродепутатів від Румунії у частині перегляду тенденційного пункту 20 Резолюції ЄП щодо України. Змушені зазначити, що подібні заяви Європарламенту знижують популярність ідеї євроінтеграції серед її прихильників в Україні, які здебільшого є патріотично налаштованими і вважають Степана Бандеру своїм героєм.

Published on 22 March 2010