Заява учасників "АнтиТАБАЧНої Кампанії"

Заява

Ми, представники українського студентства, молоді науковці, активісти молодіжних громадських організацій висловлюємо своє обурення з приводу призначення Табачника Д.В. на посаду Міністра освіти і науки України. Ми вважаємо, що ця фігура не лише не сприятиме розвиткові вітчизняної науки, але й поглиблюватиме протистояння і розкол в суспільстві, налаштовуючи мінімум половину населення України проти діючої влади.

Така наша позиція випливає далеко не з суб’єктивних особистих оцінок цього політика, а спирається виключно на ті висловлювання і дії, які дозволяв собі Табачник протягом всієї свої політичної кар’єри. Так, заява цього урядовця про те, що галичани практично не мають нічого спільного з народом Великої України ні в ментальному, ні в конфесійному, ні в лінгвістичному, ні в політичному плані, провокує міжрегіональну і міжконфесійну ворожнечу, що вже саме по собі передбачає кримінальну відповідальність.

До всього цього, Дмитро Табачник є прихильником однобокого трактування історії, при чому його трактування «відбілює» сталінізм і злочини комуністичного режиму. Отже, небезпідставним є вважати, що цей політик захоче повністю переписати історичну науку на догоду власній позиції та вузькому колу колишніх комуністичних номенклатурників.

Крім того, призначення Табачника може нанести невиправну шкоду вітчизняній науці, а також підвищити рівень корупції в українських університетах, як це було за часів роботи цього політика в Кабінеті Міністрів у 2003-2004 рр. На користь цього говорить і те, що Табачник неодноразово висловлювався з критикою зовнішнього незалежного оцінювання і пропонував повернутися до старої системи, яку застосовували при вступі до ВНЗ.

Враховуючи все вище сказане, ми, представники українського студентства, молоді науковці, активісти молодіжних громадських організацій, закликаємо нову українську владу докласти всіх зусиль аби усунути Дмитра Табачника з посади Міністра освіти і науки України. В іншому випадку ми готові вдатися до всіх видів вияву громадянської непокори, що не суперечать чинному законодавству, і відстояти своє право мати гідну освіту і займатися науковою діяльністю, не боячись втручання політичної кон’юнктури у освітній та робочий процес!

Учасники «АнтиТАБАЧНої Кампанії» P.S. Учасники кампанії також підготували звернення до Президента, Прем'єр-міністра і Голови Верховної Ради, яке незабаром буде передано вищому керівництву держави.

Published on 15 March 2010