У Львові розпочали рух за відставку українофоба Табачника, який «переплюнув московських пропагандистів»

15 березня, у Львові стартувала «АнтиТабачна кампанія». Вона розпочалася флеш-мобом із знищення пропагандистської радянської літератури, а також збором підписів за відставку Табачника з посади міністра освіти і науки України.

Спочатку на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка відкрили символічний «Пункт прийому радянської літератури», куди всі охочі могли зносити радянську літературу, яку вважали непотрібною. Організаторам вдалося зібрати 13 книг, які підлягають знищенню. До них, зокрема, потрапили праці Леніна, Карла Маркса, Матеріали з’їздів КПРС, радянський підручник російської мови та «Історія Великої Вітчизняної війни».

Однак анонсованого спалення книг не відбулося. Голова Львівського осередку Молодіжного національного конгресу Андрій Бень пояснив це тим, що ініціатори акції не хочуть опускатися до методів фашистів і більшовиків, до яких Табачник часто прирівнює галичан. Тому, щоб від цих книг була хоч якась користь, їх здадуть на переробку.

Андрій Бень заявив, що зібрані сьогодні книжки містять московську імперську пропаганду, але Табачник переплюнув цю пропаганду. Його діяльність загрожує розвитку української освіти і несе небезпеку брехливого висвітлення української історії.

Андрій Бень продемонстрував збірник українофобських висловлювань Табачника і закликав українську молодь приєднатися до «АнтиТабачної кампанії». Організатори кампанії обіцяють продовжувати збір підписів і регулярно організовувати подібні акції.

Published on 16 March 2010