ЗВЕРНЕННЯ депутатів Чернівецької обласної ради щодо втручання у внутрішні справи України

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чернівецької обласної ради щодо втручання у внутрішні справи України та необ’єктивне представлення історії України
(до пункту 20 Резолюції ЄП по Україні в якому європарламентарі закликають переглянути рішення щодо героїзації Голови ОУН Степана Бандери http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2010-0035+0+DOC+XML+V0//EN&language=EN )

Ми, депутати Чернівецької обласної ради V скликання висловлюємо занепокоєння щодо прийнятої 25 лютого 2010 року Резолюції Європейського парламенту щодо України, в пункті 20 якої йдеться про осуд дій екс-президента В.Ющенка з присвоєння лідеру Організації Українських Націоналістів Степану Бандері звання Героя України (посмертно) і рекомендації щодо перегляду цього рішення.

Вважаємо, що рішення Європарламенту позбавлене серйозного історичного підґрунтя і базується на наклепі про так звану "співпрацю" ОУН і Рейху, який свого часу почала зводити радянська пропаганда на український національно-визвольний рух у часи Другої світової війни.

В цьому офіційному документів вищого законодавчого органу Європейського Союзу Степана Бандеру безпідставно названо «спільником нацистів» під час Другої світової війни.

Степан Бандера і його однодумці у Львові 30 червня 1941 року проголосили відновлення державної незалежності проти волі гітлерівської Німеччини і за це були ув’язнені у німецьких концентраційних таборах. Сам С.Бандера став в’язнем табору Заксенхаузен. Його брати Олександр і Василь відбували ув’язнення в сумнозвісному Аушвіці, а потім були замордовані. Український національно-визвольний рух, який очолював С.Бандера, боровся за державну самостійність України проти більшовицького і гітлерівського окупаційних режимів. Органiзацiя Українських Нацiоналiстiв, яку очолював С.Бандера та Українська Повстанська Армія не згадуються в рішеннях Нюрнберзького трибуналу, як злочинні чи колаборантські.

Тому оцінки, висловлені Європарламентом щодо постаті С.Бандери, ображають почуття мільйонів українців, які за своє прагнення до свободи і самостійності зазнали наруги й репресій.

Звертаємося до Вас з проханням переглянути зміст цієї тенденційної резолюції. Змушені зазначити, що подібні заяви Європарламенту знижують популярність ідеї євроінтеграції серед її прихильників в Україні, які здебільшого є патріотично налаштованими і вважають Степана Бандеру своїм героєм.

Прийнято 37-ю сесією обласної ради
V скликання 11 березня 2010 року

Published on 17 March 2010