Відкритий лист Голови Проводу ОУН до Президента Європарламенту

Шановний пане Президенте!

Звертаюся до Вас від імені Організації Українських Націоналістів (ОУН), головою якої в свій час був Степан Бандера.

Ви напевно вже отримали багато листів з критикою дій Польщі в Європарламенті з приводу внесення точки 20 в резолюції про Україну, яка представляє українську націю та тих, хто боролися за їй незалежність, як нацистських «колабораціоністів» та фашистів.

Резолюція також натякає на те, щоб нова адміністрація в Україні відкликала звання Герой України, яким нагороджено Степана Бандеру.

Цей пункт резолюції містить наклеп, тому ми зараз розглядаємо можливі дії з цього приводу.

Це є ще один приклад дезінформації та пропаганди, яка була давно спростована міжнародними комісіями, в т.ч. Канадська Комісія Розслідування Воєнних Злочинців, Нюрнберзький процес та інші. Незважаючи на це, Ви продовжуєте плекати міжнародну ненависть на найвищому рівні, коли Ваша роль насправді є робити протилежне.

Ми розуміємо, що це справа емоційна, але основа нашої розмови повинна бути верховенство фактів, а не фантастики.

Ваша вимога щоб нова адміністрація України відкликала Указ колишнього президента – президента, якого Ви запрошували, поважали та з яким працювали щоби інтегрувати Україну в європейську спільноту – є великою неповагою до всіх, особливо до тих, хто загинув на полі бою за Україну, до Степана Бандери та його родини та до українців в Україні та в діаспорі. Але найголовніше те, що Ви поставили під сумнів чин всіх вояків за свободу, які змагалися за незалежність по цілому світі. В історії Вашої батьківщини є багато тих, хто змагався за вільну Польщу.

Останнім часом були значні позитивні зрушення у відносинах між українцями, поляками та євреями. Це є дуже важливо у ході наших старань збудувати світ, який є гармонійний, світ, який визнає історію, базовану на фактах, а не на радянській пропаганді, світ, який засуджує звірства та злочини перед людством, як напр. політика Сталіна, яка призвела до загибелі мільйонів під час геноцидного голоду 1932-1933рр. в Україні, який називається Голодомор. Існує консенсус у міжнародній спільноті, що краще майбутнє тільки можливе, якщо ми розуміємо минуле та ніколи не дозволимо повторення тих самих помилок. Коментарі повинні базуватися на історичній правді. Ваша резолюція, на жаль, не доопрацьована в цьому плані.

Боротьба Української Повстанської Армії (УПА) та ОУН і Степана Бандери є добре документовані. Архіви Служби Безпеки України є відкриті та доступні. Ваша резолюція продовжує дезінформацію та пропаганду, яка в минулому не дозволяла світові знати правду, залишали світові зіпсовану уяву. Ми віримо, що Ви є жертвою проросійської пропаганди, яка виконується руками других осіб.

Це може бути доказано або спростовано з відповіддю на просте запитання: Хто був ініціатором дискусії, яка привела до пропозиції внести цей пункт до резолюції та в якому контексті відбулася ця розмова?

Нещодавні спроби дискредитувати Генерала Романа Шухевича, командира Української Повстанської Армії (УПА), були розкриті як фальшиві, коли представники Служби Безпеки України (СБУ) та Інституту Національної Пам’яті полетіли до Ізраїлю для надання архівної документації Яд Вашем. Директор Том Лапид повідомив, що не існує досьє на Шухевича в архівах Їзраїлю, хоча багато звинувачень було зроблено. (Посилання на признання Яд Вашем, що досьє не існує надані нижче. Два роки минули, нема доказів, тільки чутки.)

По-друге, Петро Симоненко, голова Комуністичної Партії України, зобов’язаний українським судом публічно вибачитися перед родиною Шухевича за поширені ним наклеп та брехню про Шухевича. Це він зобов’язаний зробити під час пленарного засідання Верховної Ради України, повідомив впливовий та славний український поет та перекладач Мойсей Фішбейн.

Існують подібні приклади стосовно Степана Бандери, коли неправдиві історії поширюються, навіть після того, як доказано що вони брехня та дезінформація.

Було б розумно, щоб Європейський Парламент не повторював ці помилки. Перед тим, щоб виносити безпідставні звинувачення, варто було б отримати архівну інформацію з рук українських посадовців.

Ваша вимога до нової адміністрації в Україні спричинила розкол в певних політичних колах, але немає широкої підтримки для ідеї відкликання Указу. Регіональні уряди в Україні прийняли резолюції, які засуджують такий крок. Існує опозиція до Вашої резолюції на місцевих рівнях. Президент Віктор Ющенко в своїх коментарях також висловив свою опозицію.

Новообраний президент пообіцяв стати Президентом всіх українців. Він не зможе проігнорувати думку мільйонів українців, які вважають, що старання Бандери та УПА призвели до пізнішого визволення України. Проголошення Незалежності в 1991р. було результатом багаторічної боротьби поколінь українців, які прагнули до єдиної мети. Вони теж заслуговують визнання, та пан Янукович, як президент, мусить дотриматися своєї виборчої обіцянки бути президентом всіх українців. Ваша резолюція ускладнює йому життя. В українські пресі велика кількість коментаторів вже засудили ваше втручання у внутрішні справи суверенної української держави.

Організація Українських Націоналістів присвячує багато часу справам освіти, історії та архівної роботи. Ми прагнемо до стандартів фактів, не фантастики, правди, не пропаганди. Ми заохочуємо керівництво Європейського Парламенту дотримуватися тих самих стандартів. Ми готуємо матеріали для розсилки всім депутатам Європейського Парламенту. Біографія та інформація про Степана Бандеру додані до цього листа.

Ми звертаємося до всіх наших громад з проханням звернутися до депутатів Європейського Парламенту з цією інформацією.

Президент Янукович, під час міжнародної прес конференції, сказав, що він не буде маріонеткою керівництва Російської Федерації. Ми звертаємося до нього показати, що він не є маріонеткою ані Російської Федерації, ані Європейського Парламенту.

Паралельно до нашого вивчання юридичних можливостей стосовно наклепу у Вашій резолюції, ми надсилаємо Вам та депутатам інформацію, яка містить факти. Ми просимо Вас повернутися до цієї справи в парламенті та поставити на голосування відкликання цієї резолюції. Це буде доказ доброї волі та відповідатиме міжнародним та європейським стандартам.

Дехто прагне розвинути антиукраїнську істерію, дискредитувати Україну, змалювати історичний образ ненависті, нацистського «колабораціонізму» та расизму. Радянська машина пропаганди не зупинилася в 1991р. після здобуття Україною незалежності. Вона працює й сьогодні. Доказом цього є антиукраїнська отрута, яку розповсюджувала Російська Федерація під час відзначення 75 річниці Голодомору. Тиск, подібний до того, який Російська Федерація застосувала, щоби дискредитувати Голодомор в ваших очах, зараз застосовується в справі ОУН-УПА та Бандери. Це називається «мовчазно управляти важелями». Дискредитація Шухевича, Бандери та ОУН-УПА є частиною такого самого процесу.

Для завершення, дозвольте Вам процитувати цікаву інформацію про те, як Росія намагалися дискредитувати іншого героя – Папу Пія XII.

Переслідування Папи

В 2007 р. … високопоставлений комуністичний офіцер розвідки, який втік на захід Іон Мигайл Пачепа, сказав, що напад на Пія не був випадком – це був радянський агітпроп. Він сказав…, що був учасником спецоперації, … яку Кремль розпочав у 1960р. і мета якої була змалювати Пія XII «холоднокровним нацистським прихильником»…

Комуністична партія вважала, що Католицька Церква є велика (якщо не головна) перешкода… Памятайте слова радянського втікача Юрія Безменова, який сказав… що 85 відсотків ресурсів КГБ були спрямовані… на диверсію… «деморалізацію». Так само, як кампанія проти Пія.

Ці самі засоби зараз задіяні для дискредитації України та її історії.

Ми б хотіли з Вами зустрітися при найближчій нагоді для обговорення цієї справи. Ми очікуємо плідної розмови та швидкого вирішення цієї справи.

З повагою,
Стефан Романів
Голова Організації Українських Націоналістів

Published on 12 March 2010