Табачника відправили на "смітник історії"

17 березня біля Міністерства освіти і науки України молодіжні та студентські організації Києва провели театралізовану акцію під назвою «Табачника – на смітник історії!»

Вона стала першим заходом в рамках «АнтиТабачної кампінії» в м. Києві, метою якої є звільнення новопризначеного Міністра освіти і науки Дмитра Табачника, що має скандальну і суперечливу репутацію не лише серед його опонентів, але й союзників з Партії регіонів.

Незадовго до акції біля Міністерства з’явилася група осіб, які були одягнені в камуфльований одяг, тримали прапорці Партії регіонів та прапор «Виктор Янукович – наш выбор 2004!», а також півтора десятки студентів, які відмовилися називати організацію, яку вони представляють. Вони кволо намагалися висловити свою підтримку Дмитру Табачнику. Один з учасників мітингу на підтримку Міністра освіти зізнався, що йому заплатили.

Попри те, що деякі особи намагалися вдаватися до провокацій з намірами зірвати мітинг, учасники «АнтиТабачної Кампанії» все одно провели флеш-моб, під час якого один з учасників акції, що грав роль Табачника, вигукував найбільш резонансні фрази самого Міністра, зокрема – про його погляди на історію, на розвиток освіти, на зовнішнє незалежне оцінювання тощо.

В кінці акції імпровізований Табачник попався на «хабарі» і був «покараний» мітингувальниками – викинутий на «смітник історії». Після цього мітингувальники зачитали заяву, якою обгрунтували свою позицію і передали її (заяву) одному з представників Міністерства попри перешкоджання і численні погрози з боку охоронців.

«Призначаючи Міністром освіти особу, відому своїми реакційними поглядами і українофобськими висловлюваннями, нова влада, очевидно, відчувала свою безкарність», - каже один з координаторів Кампанії Сергій Пархоменко. «Але годі Януковичу і його команді сподіватися, що ми просто «проковтнемо» це призначення. Ми готові дати відсіч будь яким проявам реваншизму і до кінця боротимемося за те, аби Табачника усунули з його посади. І за цією акцію будуть слідувати десятки, сотні інших акцій по всій Україні», - підсумував Сергій.

Нагадаємо, що організаторами кампанії виступили ряд молодіжних і студентських організацій неполітичного характеру. Жодна з нині існуючих політичних партій не є офіційним учасником кампанії і не є організатором жодної з акцій в рамках «АнтиТабачної кампанії».

Published on 18 March 2010