Спогади в’язня № 154922

11 березня в Харкові, у книгарні «Є» пройшла презентація книжки «До Освєнціму за Україну» члена ОУН Степана Петелицького - в’язня німецьких концентраційних таборів, зокрема сумнозвісного Аушвіцу. У своєму творі автор розповідає про жахливі сторінки Другої Світової війни, боротьбу українського підпільного руху на три фронти – з радянським, німецьким і польським окупаційними режимами, а також своє перебування у німецьких таборах.

Презентацію проводили Ігор Россоха, історик, доктор філософських наук, та Сергій Кузан, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу у Харківській області. У доповіді йшлося про біографію автора спогадів, долю політичних в’язнів таборів, а також готовність і самопожертву, яку він продемонстрував на протязі свого життя. «Історія цієї людини – лише крапля в морі зламаних життів молодих людей, що жертовно віддали свій час, своє здоров’я і життя Українській Справі» - заявив у своєму інтерв’ю журналістам Сергій Кузан.

Також доповідачі згадали про актуальність твору на фоні відомої своєю ганебністю заяви з боку Європарламенту. «Нам не потрібно чекати союзників ні зі Сходу, ні з Заходу. Історія вчить нас, що нічого доброго не принесли ні одні, ні інші. У нас є лише один союзник – український народ.» - підсумував презентацію Ігор Россоха.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 12 March 2010