Завершилась зустріч українських молодіжних організацій Європи у Болгарії

У Болгарії, з 26 лютого по 5 березня проходила зустріч української молоді Європи «Болгарія 2010». Її організатором були Конференція українських молодечих організацій Світового Конгресу Українців та Молодіжне відділення при Фундації “Мати Україна“ з Болгарії.

Одним із представників молодіжних організацій України на цьому зібранні був Крайовий референт Спілки Української Молоді в Україні Святослав Липовецький.

«Участь в Зустрічі взяли 24 представники громадських організацій або ж молодіжного середовища крайових громад з 10 країн світу: Україна, Болгарія, Вірменія, Росія, Словаччина, Сербія, Боснія і Герцоговина, Угорщина, Румунія, Естонія», - розповідає Святослав Липовецький.

Захід був покликаний обговорити проблеми та здобутки українського громадського, зокрема молодіжного руху діаспори. Водночас її завданням було знайти ефективний спосіб координації для молодіжного руху діаспори, а також налагодити контакт з організаціями з України.

Програма Зустрічі складалася з двох частин: конференція в посольстві України у Софії й відвідини пам’ятника Шевченка та могил Драгоманова та Паращука.

Друга частина відбувалася у містечко Бансько - відомому гірськолижному курорті. Тут відбулося засідання «круглого столу» за участю голови Європейського Конгресу України Ярослави Хортіані, а також працювали 2 комісії: інформаційна та культурно-освітня.

«Відзначу, що Спілка Української Молоді в Україні запропонувала конкретний план співпраці між діаспорними організаціями та організаціями, які діють в Україні, який, ймовірно, розпочнеться вже цього таборового літа. Однією із нагальних потреб, які існують в молоді Південно-Східної Європи є це виховний обмін. Громада цих країн майже щорічно організовують виїзди груп молоді на Україну. Тому їх участь в молодіжних таборах в нашій країні є цікавою та корисною. Підсумовуючи, вважаю, що дана зустріч була багатообіцяючою й матиме свої корисні наслідки», - каже Святослав Липовецький.

Учасники Зустрічі прийняли ряд звернень та резолюцій.

Проаналізувавши проблеми та здобутки в культурно-освітній сфері, делегати українських молодіжних організацій Європи пропонують Конференції Українських Молодечих Організацій звернутися до Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, товариства «Просвіта» щодо надання сучасної художньої літератури для потреб молоді діаспори.

Світовому Конгресу українців запропоновано провести моніторинг освітніх потреб українських громад, а також розглянути можливість використання в освітніх програмах курсу «Україна і світ» розробленого Центром українознавства КНУ ім.Т.Г.Шевченка.

Учасники Зустрічі звернулися до молодіжних громадських організацій в Україні щодо можливостей залучення до їхніх освітніх, виховних, культурних та наукових програм (таборів, семінарів тощо) молоді з української діаспори, а також розроблення спеціальних туристичних та культурологічних програм, які б знайомили молодих представників діаспори з Україною.

Доцільним, на думку учасників зустрічі українських молодіжних організацій Європи «Болгарія 2010», доцільно підняття перед урядом України та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту питання щодо підготовки та подання на затвердження Верховної Ради України комплексної програми «Молодь діаспори».

Делегати Європейської зустрічі українських молодіжних організацій «Болгарія 2010» крім іншого прийняли звернення до Європейського парламенту, з огляду на резолюцію Європарламенту у справі України від 25 лютого 2010 року, яка стосується надання Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Степану Бандері.

«У своїй резолюції Ви висловлюєте сподівання, що «нове українське керівництво перегляне це рішення і в майбутньому підтримуватиме європейські цінності». Ми вважаємо, що до європейських цінностей власне й належить повага до державного суверенітету, права нації самостійно визначати й відзначати своїх героїв. Звинувачення лідера українського руху, який боровся з нацизмом, в’язня одного із найжорстокіших концтаборів у колабораціонізмі є не просто фальшуванням історії, але й підступним ударом по іміджу України у світі», - йдеться у звернені учасників Зустрічі.

Молодь закликає євро парламентарів переглянути згадану резолюцію й відкликати пункт щодо обвинувачення Степана Бандери, як такий, що перечить історичній правді та є грубим порушенням європейських цінностей.

Інформаційна референтура СУМ в Україні

Published on 9 March 2010