Театралізоване дійство біля консульства РФ в Харкові

5 березня 2010 року місцевий осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу у Харківській області провів пікетування біля консульства РФ. Захід було приурочено до 60-ї річниці з дня загибелі головного командира УПА Романа Шухевича.

Молоді люди влаштували біля консульства театралізоване дійство з закликом до Росії розсекретити архіви НКВС. Представник МНК у пілотці з зіркою та червоними від фарби руками, що символізували криваву діяльність НКВС — КДБ, діставав з торби із написом “Архів НКВД” символічні томи засекречених справ українських націоналістів.

Після цього дійства, заступник голови МНК у Харківській області Олександр Омельченко підійшов до чергового офіцера консульства для того, щоб передати двохтомник «Роман Шухевич у документах радянських органів державної безпеки» та звернення від Молодіжного Націоналістичного Конгресу консулу РФ. Проте, представники дружньої і братньої держави чогось вирішили не приймати подарунки, хоча їхні зацікавлені обличчя можна було побачити під час заходу визираючими з-за зачинених жалюзів консульства.

На питання журналістів: «Як Ви вважаєте, чому досі сусідня держава не розсекретила свої архіви?” О. Омельченко відповів: “Росія просто боїться відкривати світу правду про визвольні змагання українців, боїться, бо її руки в крові».

Прес-служба МНК у Харківській області

Published on 9 March 2010