У музеї політв’язнів Тернополя відкрито меморіальну кімнату Степана Бандери

У п’ятницю, 5 березня, в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в’язнів урочисто відкрили меморіальну кімнату Героя України, Провідника ОУН Степана Бандери.

У центрі експозиції розміщено копію посмертної маски Бандери, яка, розташована на фоні жовто-блакитного та червоно-чорного полотнищ, на тлі тюремних решіток, у мерехтливому сяйві свічок, привертає до себе увагу відвідувачів та налаштовує на особливий лад сприйняття історії, якою буквально дихають стіни колишнього слідчого ізолятора КГБ.

Маску було доставлено із Лондона членами Спілки Української Молоді в Україні, а сама експозиція кімнати, як і реконструкція приміщень музею, поновлення експонатів, зроблено за ініціативи та підтримки обласної державної адміністрації.

«Тут відчувається подих історії. Складної і багатостраждальної історії нашого народу, який нікому не вдалося скорити й поставити на коліна. Символом цієї боротьби та відродження є Степан Бандера, Роман Шухевич, 60-ту річницю з часу загибелі якого сьогодні вшановуємо, а також ті десятки тисяч героїв, які пожертвували собою задля добра держави і нації. Вічна їм пам'ять! Нехай ніколи не будуть забуті сторінки минувшини. Задля сьогодення. Задля майбутнього…», - сказав під час відкриття експозиції голова ОДА Юрій Чижмарь.

Керівник області подякував членам СУМ в Україні за ініціативу передачі у Тернопіль такого цінного артефакту та висловив переконання, щодо активізації дослідницької та пошукової роботи серед молоді.

Представники духовенства відправили молебень та освяти оновлену експозицію. Як заповіт для нащадків лунав живий голос Степана Бендери, записаний більше 50-ти років тому: «Український національний-визвольний рух живе. Він розвивається і бореться далі. Всупереч всім намаганням ворога!»

Юрій Заруцький

Published on 5 March 2010