Львів’яни вшанували Романа Шухевича

5 березня 1950р. у маленькому селищі Білогорща, під Львовом, прийняв свій останній бій генерал-хорунжий УПА Тарас Чупринка - Роман Шухевич. Перестало битись серце Великого Українця. Він загинув, але залишився Нескореним.

Сьогодні, через 60 років, на місці його загибелі (зараз музей Р. Шухевича), вшанувати пам'ять зібрались усі ті, кому небайдужа доля України, за яку поклав свою голову генерал Армії Нескорених. Поряд з сивочолими ветеранами ОУН, УПА, дивізії «Галичина» були присутні молоді хлопці та дівчата, які продовжують його справу.

Львівські партії та громадські організації : Конгрес українських націоналістів, За Україну!, Молодіжний націоналістичний конгрес, Патріот України, Молодий народний рух та інші здійснили автопробіг під своїми прапорами вулицями Львова. Колона стартувала від Львівської обласної ради. Учасники заходу через гучномовець нагадали львів’янам про трагічні події цієї днини, зустрічаючи активну підтримку перехожих та зустрічних автомобілів.

Прибувши в Білогорщу, учасники акції долучились до віче пам’яті. У церемонії відкриття пам`ятника прийняв участь син Романа Шухевича - Герой України Юрій Шухевич, голова Львівського братства ветеранів УПА Олесь Гуменюк та мер м. Львова Андрій Садовий. Під залпи рушниць курсантів Військового інституту ім. гетьмана Сагайдачного відбулось покладання квітів.

До шістдесятиріччя загибелі головного командира УПА за рішенням братства ветеранів УПА, депутатів Львівської обласної ради та громади, Роману Шухевичу було присвоєне найвище військове звання УПА – генерал-полковник УПА.

Прес-служба ЛОО МНК

Published on 5 March 2010