У Львові стартувала акція «Нарешті Герой»

У неділю, 28 лютого, на знак протесту проти втручання у внутрішню політику України у Львові відбулась інтелектуально-динамічна гра «НАреШті ГЕРОЙ!» за участі активної молоді міста. Організаторами дійства виступили громадська організації «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК) та Львівський осередок «Конгресу українських націоналістів» (КУН) за сприяння Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської облдержадміністрації.

Метою проведення квесту було вшанування Провідника ОУН Степана Бандери, підтримка рішення Президента про присвоєння йому звання Героя України та протест проти втручання Росії, Польщі та Євросоюзу у внутрішні справи України.

Акція проходила в форматі квесту, умовою якого було обов’язкове знання біографії і діяльності Степана Бандери. На участь в заході "Нарешті герой" заявки подало більше десяти команд, кожна з яких нараховує в середньому до п’яти учасників.

«Ми вважаємо подібні заяви неприпустимими і розцінюємо їх як втручання у внутрішні справи України. Бандера відстоював незалежність України та права українців за важких умов польської пацифікації, голодомору і примусової колективізації з боку Радянського Союзу та під час Другої світової війни. Для нас він однозначно є героєм, символом незламності українського духу. Український народ вправі шанувати своїх героїв.

Ми не втручаємось у внутрішні справи Росії, Польщі чи інших держав. У центрі Москви знаходиться мавзолей Леніна, міста і села Росії прикрашають сотні пам’ятників Леніну, а також близько п’ятдесяти пам’ятників Сталіну, котрий лише за період 1932-1933 років знищив 10 млн. 63 тис. осіб в Україні. У Польщі ряд пам’ятників та вулиць возвеличують Юзефа Пілсудського – одного з організаторів політики пацифікації, за якої знищено близько 800 українських сіл, арештовано та закатовано сотні українців», – заявив голова Львівського осередку МНК Андрій Бень.

Молодь МНК подібні заяви російських, польських та європейських політиків сприйматиме як нагнітання антиукраїнських настроїв та прояви шовінізму та чинитиме опір будь-яким спробам втручання у внутрішню політику України.

Довідка ЗІКу.

25 лютого Європарламент прийняв резолюцію, в якій висловив своє невдоволення з приводу присвоєння звання Герой України Степанові Бандері, яку він одержав посмертно 22 січня 2010 року за рішенням Президента України Віктора Ющенка.

Невдоволення щодо надання Бандері звання «героя України» висловив і прем’єр-міністр Російської федерації Володимир Путін під час зустрічі з Президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим в Ново-Огарьово.

4 лютого Президент Польщі Лех Качинський також засудив присвоєння звання Героя України засновникові ОУН.

Основними звинуваченнями виступають «співпраця з нацистами та особлива жорстокість при розправах з євреями і поляками».

Інформцентр МНК, за матеріалами провідних українських і російських ЗМІ

Published on 28 February 2010