ЗАЯВА Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) з приводу Резолюції Європейського парламенту щодо України

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) здивована й обурена тенденційністю і недружньою поставою Європейського парламенту до України та визвольних змагань українських націоналістів. Провід ОУН (б) висловлює гострий протест проти схвалення 25 лютого Резолюції Європейського парламенту щодо України, де в розділі про програму Східного партнерства й Асоціації ЄС з Україною пунктом 13-тим депутати втручаються у державні справи суверенної України. В ньому Європейський парламент «висловлює жаль» з приводу Указу Президента Віктора Ющенка про присвоєння Провідникові ОУН Степанові Бандері звання Героя України посмертно; водночас депутати Європарламенту «сподіваються», що нове керівництво України «перегляне це рішення» і «дотримуватиметься європейських цінностей».

При цьому представники вищого законодавчого органу Європейського Союзу безпідставно твердять, що очолювана Степаном Бандерою ОУН, мовляв, «співпрацювала з нацистською Німеччиною». Тоді, коли документи й усьому світові відомі факти спростовують ці закиди і свідчать протилежне: С.Бандера і його однодумці у Львові 30 червня 1941 року проголосили відновлення державної незалежності проти волі Берліну і за це були запроторені до нацистських кацетів, зазнавали катувань і були замордовані. Ще до проголошення незалежності Провід революційної ОУН планував збройну боротьбу проти всіх окупантів України під універсальним гаслом «Воля народам! Воля людині!»

Ініціатором резолюції щодо С.Бандери є польський депутат від групи Європейської народної партії Лєна Коларська-Бобінська. Цей недружний супроти України крок свідчить про те, що Польща досі ще не позбавилася імперських комплексів і продовжує однобоко трактувати історію, накидаючи всій Європі своє тенденційне бачення визвольних змагань українців.

За антиукраїнську резолюцію проголосувало російське лоббі в Європарламенті - депутати від Німеччини, Італії, Франції, тобто країн, які залежать від російського газу, а також Польща, яка на словах нібито засуджує політику Росії, засновану на економічному експансіонізмі та втручанні у внутрішні справи сусідніх держав, але на ділі лише підіграє Кремлеві в його намаганнях не допустити трактування політичної історії України у відмінний від імперської Москви спосіб. За позбавлення С.Бандери звання Героя України виступали також словацькі, румунські, угорські неонацисти, представлені в Європейському парламенті.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вважає, що рішення Європарламенту позбавлене серйозного історичного підґрунтя і базується на наклепі про т.зв "співпрацю" ОУН і Райху, винахідником якого (наклепу) свого часу виступила радянська пропаганда з метою очорнювати в очах світу й власного населення український національно-визвольний рух в часи Другої світової війни.

ОУН (б) вважає, що дане рішення має суто ідеологічну мотивацію, воно не має нічого спільного з європейськими цінностями, до яких належить природне і Богом дане право кожного народу, в тому й поневоленого українського, боротися за свою свободу і державну незалежність. Відмова в цьому універсальному праві українським борцям за волю, об’єднаним у рядах ОУН і УПА, є явно подиктована «економічною політкоретністю» ЄС і є політичним реверансом у бік Москви. Це погляд на події 40-их років з позиції нинішніх корисливих інтересів.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) наголошує на недопустимості винесення Європейським парламентом подібних тенденційних рішень, які неправдиві та ображають почуття мільйонів українців, які за своє прагнення до свободи і самостійності зазнали наруги й репресій та закликає українську громадськість висловити свій рішучий протест проти даної резолюції. Подібні тенденційні рішення лише знижують популярність ідеї євроінтеграції серед її прихильників в Україні, які здебільшого є патріотично налаштованими, які зазнали переслідувань з боку поляків, нацистів і російських комуністів за свою свободолюбність. Президент України В.Ющенко надав найвищу державну нагороду «Герой України» Степанові Бандері і за те, що він був в’язнем нацистського концтабору Заксенхаузен, а двоє його братів були закатовані в таборі смерті в Освенцімі. Чи така «колаборація» політичного терору вважається «європейською цінністю»?

Провід ОУН (б)

Published on 1 March 2010