Замість «байок» Чернишова, студенти Могилянки прослухали лекцію про Бандеру

Генеральний директор «Славутич», Carlsberg Україна Петро Чернишов відмінив свій візит до Києво-Могилянської академії. Це стало реакцією на заяву могилянських студентських організацій «Спудейське братство НаУКМА» та «Братство Козацького Бойового Звичаю Спас».

Організатори зустрічі в рамках проекту «Наука при каві» отримали та розмістили на своєму офіційному сайті лист від Петра Чернишова, де відомий менеджер пояснив, чому він переносить дату своєї лекції. Причиною він назвав те, що «нет … гарантий соблюдения правопорядка и безопасности … во время моей лекции».

Могилянські організації наголошують на тому, що засудили позицію не приватної особи, але офіційної персони – Генерального директора транснаціональної корпорації, якою підписався Чернишов.

«Спудейське братство НаУКМА» та «Братство Козацького Бойового Звичаю Спас» закликають не перебільшувати значення цієї маленької перемоги, яка значить лише те, що позицію здорового патріотизму керівництво транснаціональної компанії почало брати до уваги. Представники згаданих організацій наголосили, що громадяни повинні відстоювати свою позицію та право на якісні товари та інформацію скрізь, де їх у цьому обмежують.

ГО «Спудейське братство НаУКМА» та «Братство Козацького Бойового Звичаю Спас» висловлюють подяку усім ЗМІ та особам, які підтримали та допомогли оприлюднити Відкритий лист.

До речі, всіх, хто мав бажання прийти на зустріч із Чернишовим, студенти запросили на захід «Молоді про Бандеру», який відбувся у 1 корпусі НаУКМА.

Захід, організований Центром національного відродження імені С. Бандери за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Студентського Братства Могилянки та інформаційної підтримки Української Інформаційної Служби, зібрав повну аудиторію слухачів.

Студенти мали змогу подивитися фільм Вахтанга Кіпіані про Степана Бандеру, а також поспілкуватися з автором цієї стрічки, з істориками Володимиром Іванченком, Михайлом Кірсенком, громадсько-політичним діячем Михайлом Ратушним та Президентом НаУКМА Сергієм Квітом.

Довідка:

У липні 2009 року було оприлюднено лист ГО «Спудейське братство НаУКМА» з вимогою до керівництва Carlsberg Group відреагувати на зміст статті «Економіка Тараса Бульби», опублікованої у журналі «Кореспондент» №19 від 29 травня 2009 року під іменем Генерального директора компанії “Славутич”, Carlsberg Україна Петра Чернишова, з вимогами вибачитись за зміст публікації та звільнити автора з керівної посади. У цій статті пан Чернишов порівняв українське козацтво із сомалійськими піратами та чеченськими бойовиками. У разі відмови з боку «Славутич», активісти попереджали про дії у відповідь, зокрема, розпочати громадські заходи та заклики до українського студентства й інших громадян бойкоту пива виробництва Carlsberg Group: «Славутич», «Львівське», “1715”, «Tuborg», «Carlsberg», «Holsten», «Балтика» та ін.

Петро Чернишов планував виступити в Києво-Могилянській академії у рамках проекту «Наука при каві» 18 лютого 2010 року з лекцією «Переможцями не народжуються, переможцями стають». У відповідь на що керівники «Спудейського братства НаУКМА» та «Братство Бойового Козацького Звичаю Спас» підписали Відкритого листа до Президента НаУКМА С.Квіта з проханням не допустити візиту Чернишова до НаУКМА. Лист викликав резонанс у патріотичних колах всередині НаУКМА та в суспільстві.

Українська Інформаційна Служба

Published on 19 February 2010