На захист доброго імені родини Бандери

Указ Президента В.Ющенка про нагородження Провідника ОУН С.Бандери державною нагородою «Герой України» посмертно, викликав, з одного боку, широке схвалення з боку українського патріотичного суспільства, та жваву реакцію з боку різних осіб як в Україні, так і за кордоном. Особливо помітними і зневажливими супроти держави України були оцінки прем’єр-міністра Росії Владіміра Путіна і президента Польщі Леха Качинського, що подиктовані головно необ’єктивними аргументами та політичними мотивами.

Особливо різко відгукнулися деякі західні історики, спеціальність яких стосується історії України в ХХ столітті. Серед них особливою тенденційністю і полемічністю відзначився дослідник з Едмонтону, Канада, Девід Марпльс. Він дописує до газети «Едмонтон Джорнал». У відповідь на образливі й необґрунтовані закиди на адресу Степана Бандери в 40-их роках минулого століття, до газети надійшов лист від родини С.Бандери, що його редакція «Едмонтон Джорнал» надрукувала 9 лютого 2010 року під назвою «Репутація родини перевірена». Подаємо зміст листа за підписом внука Провідника ОУН Стефана Бандери в українському перекладі:

Репутація родини Бандери перевірена

Стаття Девіза Марпльса є повторенням дезинформації, яку він поширює як наукове дослідження уже протягом десятиліття.

Твердження, що «члени ОУН(б) очолювали погроми проти львівських євреїв у 1941 році, коли було вбито приблизно 4.000 євреїв», є частиною тієї неправди.

Радянське розслідування щодо вбивства львівських євреїв встановило «прізвища 24 катів Львова», відповідальних за насильницьку смерть невинних євреїв у липні 1941 року. Цей список, складений відразу після Другої світової війни і представлений на Нюрнберзькому військовому трибуналі для розгляду, не містить жодного прізвища члена ОУН.

Крім того, Марпльс обходить мовчанням той факт, що два брати Степана Бандери – Олекса і Василь – були вбиті нацистами в Авшвіці. Їхні пізнавальні номери були 51020 і 49271 відповідно.

Наша родина захистила добру репутацію прізвища Бандери перед Комісією для розслідування воєнних злочинів у Канаді 1985 року.

Газета «Едмонтон Джорнал» ганьбать себе, надаючи місце особам, які обкидають болотом наше родинне ім’я. Якщо б Степан Бандера був визнаний винним у скоєнні хоча б половини злочинів, що їх йому приписує Девід Марпьлс, йому не оминути було шибениці у Нюрнберзі 65 років назад.

Стефан Бандера, один із 5 внуків С.Бандери – Героя України, Торонто

Published on 18 February 2010