Економічна теорія націоналістів

Непересічною подією на початку 2010 року стала видання та презентація книги Володимира Панченка "Формування економічної платформи українського національого руху у 1920-1950-х роках", що вийшла невеликим накладом у Дніпропетровську, проте беззаперечно стала явищем, що відразу переросло масштаби обласного характеру.

Студія дослідника вперше розглядає економічну програму українського націоналізму та головного творця і носія його ідей - Організації Українських Націоналістів, що ґрунтовно готувалася до організації життя майбутньої Української Держави, враховуючи й розробку економічних планів.

Надзвичайно цікавим є питання практичної реалізації економічних поглядів ОУН. З одного боку, ця політична сила не була при владі в Україні. З іншого боку, у своїй практичній діяльності (і на контрольованій різноманітними окупаційними владами території, і на теренах "республік УПА") націоналісти тією чи іншою мірою мусили на основі розроблених економічних теорій і планів здійснювати практичні дії в господарських питаннях. Потужна джерельна база, наукова новизна роботи автора виокремлює цей твір в надсучасне комплексне дослідження еволюції основних складових економічної платформи ОУН в контексті політичних, економічних та ідейно-теоретичних умов 1920-1950-х років.

Науково доведені твердження сприяють розширенню погляду на історію ОУН, викристалізації нової економічної концепції України, адже окремі теорії, запропоновані півстоліття тому, мають сенс і в наш час.

Видання не залишить байдужими фахових істориків, дослідників історії Визвольних Змагань та усіх тих, хто переймається долею та історією України.

Салітов Роман, м. Січеслав

Published on 18 February 2010