В часи князівської доби

Серед когорти українських письменників діаспори особливе місце займає ім`я Святомира Фостуна (1924-2004), автора ряду публіцистичних та історичних творів. Учасник національно-визвольних змагань, провідний член ОУН, жертовний громадський діяч, багаторічний редактор українських видань в Англії, зокрема газети «Українська Думка» та журналу ОбВУ «Сурмач», Святомир Фостун сьогодні ще мало знаний в Україні, хоча її звільненню і розбудові присвятив усе своє життя.

Історична белетристика Святомира Фостуна охоплює не один період. Згадаймо його романи «Плем`я непокірних», «Звідуни степових когорт», «Нас розсудить Бог», «Вогонь з Холодного Яру». Окреме місце в творчості письменника займає історична повість «Над Галичем гримить», в якій автор переносить нас в епоху правління князя Ярослава Осьмомисла, в бурхливі часи кінця ХІІ століття. Це перший масштабний твір Святомира Фостуна, який побачив світ в Лондоні в 1973 році.

«Згадана повість – це широке полотно цікавих подій і фрагментів із життя галицького князівства за володіння князя Ярослава Осьмомисла, збагачене хвилюючими переживаннями багатьох персонажів. Письменник веде читачів теж у далеку мандрівку по інших країнах та зворушливо змальовує життєву драму, що її довелося пережити мудрому галицькому князеві...

Період княжої доби історії українського народу, хоч і насвітлений в українській літературі історичного жанру, проте, все ще багато мужніх постатей і чимало надзвичайно цікавих подій тієї доби є забутими в нашій художній літературі. Тому слід привітати нову історичну повість «Над Галичем гримить», яка насвітлює один з періодів княжої доби й збагачує українську літературу історичного жанру», - зазначається в анотації до книги.

«Історія – вчителька життя», - стверджували мудрі. Завдяки таким книгам, як твори Святомира Фостуна, а зокрема повість «Над Галичем гримить», українці усвідомлюють, що вони мають глибоке коріння і мають шанс ознайомитись зі славним минулим рідного краю та засвоїти уроки наших попередників.

Придбати книгу можна, зголосившись за адресою: 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 п. 4, тел. (044) 234-70-20

Василь БЕРЕЗА

Published on 18 February 2010