Молодь вивчає історію ОУН

Відкриту лекцію для молоді Тернополя провели СУМівці з нагоди 70-ї річниці створення Революційного Проводу ОУН.

Захід відбувся 10 лютого в приміщенні Тернопільського міського дитячо-юнацького пластового центру.

Відкриту лекцію, на тему створення та діяльності Організації Українських Націоналістів, прочитав член Національної ради з питань становлення та розвитку молоді при Президентові України, Крайовий референт СУМ в Україні Святослав Липовецький.

У своєму викладі він зупинився на історичних передумовах створення Організації, її діяльності у довоєнний та воєнний періоди. Оскільки аудиторія присутніх охоплювала молодіжні організації, то окремо було акцентовано увагу на ролі молоді в діяльності українського націоналістичного руху. Цікавими були паралелі між діяльністю УПА та Ірландської республіканської армії, ОУН та підпільних організацій інших держав, проведені доповідачем.

Завершено виклад цитованими словами чинного Голови Проводу ОУН (б) Стефана Романіва: «Ми стараємося дати розуміння, що ОУН це є, власне, та іскра, яка може розпалити громадський дух... Тому нашим завданням є виховання молоді чи в Україні, чи в діаспорі, бо молода людина повинна знати свій корінь, мати любов до Бога, до України… Ми глобальна організація, наша сила в нашому об’єднанні! Закликаю вас об’єднатися навколо нашої великої ідеї!».

Published on 18 February 2010