Бандерівці відзначили 70-у річницю створення Революційного проводу ОУН

10 лютого 2010 р. в приміщенні Центру національного відродження в м. Києві відбулося урочисте відзначення 70-у річниці створення Революційного проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців).

В рамках відзначення цієї дати було підбито підсумки року Степана Бандери, логічним завершенням якого стало присвоєння Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Голові ОУН(б) та визнання на державному рівні всіх борців за незалежність країни, в когорті яких чільне місце посідає і ОУН-УПА.

Захід розпочався вітальними словами заступника директора Центру національного відродження імені С.Бандери Тараса Рондзістого та Андрія Гайдамахи, потім заступник голови Організації Українських Націоналістів Анатолій Семенюк зачитав привітання від Голови ОУН(б) Стефана Романіва:

«Насамперед хочу від імені Проводу Організації Українських Націоналістів привітати всіх з річницею створення революційного Проводу ОУН, яку ми сьогодні відзначаємо.

70 років тому, в час, коли тоталітарні режими Німеччини та СССР вже розділили сфери впливу і в повітрі витав дух майбутнього протистояння між силами зла та ідеалами свободи і справедливості, Степан Бандера і його соратники покликали до життя нове керівництво Організації, місія якого була відокремити зерно від полови, очистити залізо від іржі і, мобілізувавши українців навколо революційних ідей українського націоналізму, вказати шлях до української державності. Провідники ОУН першими стали на цей нелегкий шлях, своїм прикладом довівши нерозривність ідеї і чину.

Минулий рік проходив під знаком столітнього ювілею Степана Бандери. ОУН і Світовий Ювілейний Комітет доклали максимум зусиль для достойного відзначення цієї річниці. У формі академій, конференцій, виставок, круглих столів, вуличних акцій, мітингів, видавничих та просвітницьких проектів, зустрічей з ветеранами ОУН-УПА, меморіальних заходів, петиційних кампаній ми намагалися донести до найширшого загалу історичну правду про Степана Бандеру та боротьбу, котру він очолював.

Акції в усіх куточках України та за її межами, суспільний резонанс, і, як результат, присвоєння Степанові Бандері високого звання Героя України та визнання Президентським Указом боротьби ОУН-УПА, є наочним результатом нашої спільної роботи і торжеством історичної справедливості.

Хочу щиро подякувати всім, хто своєю працею і боротьбою долучився до цієї події, до цього вшанування і визнання. Зокрема щиро хочу привітати насамперед учасників визвольних змагань, низький їм уклін і велика шана. Вдячний нашим науковцям, публіцистам, митцям, громадським діячам, молодим патріотам, меценатам наших проектів, всім робітникам на ниві відродження нашої історичної пам`яті і слави.

Проте не забуваймо, що перед нами ще стоять важкі завдання і нас чекає велика робота. Ніколи не зупиняймося на досягнутому, і нехай цей день для нас буде не лише приводом згадати великі чини наших попередників, але насамперед нагодою усвідоміти свою відповідальність перед майбутнім України, мобілізуватися і врешті довершити незворотньою перемогою справу, за яку поклав життя Степан Бандера і його побратими.

Слава Україні! Героям Слава!»

Наступним кроком було відзначення всіх, хто активно долучився до організації і проведення заходів в рамках відзначення року Степана Бандери. Серед цієї когорти в першу чергу треба виділити онука легендарного Голови ОУН(б) – журналіста Стефана Бандеру, який першим з рук Тараса Рондзістого отримав подяку і пам’ятний знак ОУН. Стефан привітав усіх учасників заходу з ювілеєм ОУН(б) і подякував за багаторічну працю, наслідком якої і стало відзначення С.Бандери та інших борців за волю України на державному рівні.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих в боротьбі за Україну та відзначили, що і в майбутньому треба буде докладати зусилля задля утвердження тих здобутків, які були досягнуті завдяки важкій праці державницьких сил протягом всіх років незалежності.

Як підкреслив Тарас Рондзістий: «Ми не маємо права зараз спочивати на лаврах, бо за нинішніх обставин завжди можуть знайтися сили, які захочуть переглянути наші здобутки і взяти реванш».

«Ми і надалі повинні знаходитися на варті національних інтересів і бути готовими дати відсіч тим, хто може посягнути на нашу національну гідність», - підсумував Т. Рондзістий.

Сергій Багряний, Українська Інформаційна Служба

Published on 11 February 2010