«Українська Громада Києва» вимагає встановити в столиці пам’ятник Героям Крут

Спілка національно-патріотичних об’єднань “Українська Громада Києва” просить вище керівництво держави підтримати пропозицію про святкування Дня захисника Вітчизни 29 січня на честь вшанування пам’яті Героїв Крут. Крім того, активісти вимагають замість старого хреста біля Аскольдової могили, де поховані молоді захисники, встановити пам’ятник героям.

Як повідомили УНІАН в Спілці, відповідні звернення було направлено Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ та прем’єр-міністру України Юлії ТИМОШЕНКО.

«Нехай 23 лютого відійде в минуле... нові покоління українців, які хочуть гідно жити дійсно в європейській державі, мають виховуватись на героїчному чині крутянців”, - зазначається в листі до гаранта Конституції.

В листі до діючого прем’єра члени Української Громади Києва зазначають, що Кабінет міністрів досі не прийняв розпорядження та не зробив жодного кроку для спорудження пам’ятника Героям Крут, не зважаючи на те, що Указ Президента України «Про відзначення 90-річчя подвигу Героїв Крут» було підписано ще в 2007 році.

“Вшанування мужності і самопожертви, патріотизму і героїзму, проявлених київськими студентами не має закінчуватись лише щорічними покладаннями квітів та вінків. Героям має бути зведено справжній пам’ятник. Вимагаємо від Вас, як діючого Прем’єр-міністра України, виконати взяті на себе зобов’язання і вже у 2010 р. встановити на схилах Дніпра пам’ятник Героям Крут”, - говориться в листі до Ю.ТИМОШЕНКО.

Спілка національно-патріотичних об’єднань «Українська Громада Києва» зареєстрована 27 листопада 2009 року. До її складу входять відомі громадські організації міста: «Українська Народна Рада Києва», ВГО «Українська Націоналістична Самооборона», ВО «Тризуб» імені Степана Бандери, МО ВМГО МНК у м. Києві «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ГО «Центр правової допомоги населенню «Громадський захисник», «Перша Українська Молодіжна Асамблея», ГО «Народна Варта», ГО «Люстрація», ВГО «Патріот-захисник Вітчизни».

Основна мета діяльності спілки: сприяння об’єднанню національно-патріотичних сил столиці України, відновлення історичної правди, утвердження й поширення державної української мови, розвиток національної культури, координація та консолідація дій своїх членів у сфері розбудови демократичного громадянського суспільства.

Published on 4 February 2010