Мінсім’ямолодь затвердила Концепцію національно-патріотичного виховання молоді

Нещодавно Міністерство сім’ї, молоді та спорту затвердило своїм наказом „Концепцію національно-патріотичного виховання молоді як шлях до утвердження державності України”. Документ містить ряд положень, які окреслюють завдання та методику діяльності, яка спрямована на виховання почуття патріотизму в молодого покоління українців.

Зміст Концепції зачіпає всі сфери людської життєдіяльності, зокрема – освіту, дозвілля, сімейне життя і т.д. Розробники документу – Міністерство у справах сімї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки, Міністерство оборони України і молодіжні громадські організації поставили собі за завдання виховати в людині громадянина, патріота, відповідального за долю країни.

Тому, усвідомлюючи необхідність успішного втілення Концепції, 16 грудня в Мінсім`ямолодьспорті відбувся круглий стіл, присвячений питанню національно-патріотичного виховання молоді. Модератором круглого столу виступив заступник профільного міністерства Іван Крулько. На заході були присутніми представники органів влади, молодіжних громадських організацій, серед яких і керівники Молодіжного Націоналістичного Конгресу Ярослав Іляш та Іван Кішка.

Під час обговорення даної Концепції, а також положення про Центр національно-патріотичного виховання було відзначено актуальність цих документів, їх суспільну необхідність та значущість, а головне – державницький підхід, яким розробники концепцій користалися під час своєї роботи. Втім, було виявлено і ряд моментів, які ще потребуватимуть ретельного доопрацювання.

Так, за словами Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Ярослава Іляша, в документах не прописано чіткий механізм реалізації задекларованих положень. Також Голова МНК відзначив і той момент, що Концепція з національно-патріотичного виховання не зовсім відображає аспект відповідальності молодої людини перед Батьківщиною та своєю нацією.

Втім, як запевнив головуючий на засіданні заступник Міністра у справах сім`ї, молоді та спорту Іван Крулько, всі пропозиції, які пролунали при обговоренні, будуть враховані під час доопрацювання документа та при реалізації положень Концепції в реальному житті. Зокрема, заступник Міністра наголосив, що незабаром буде створено робочу групу з числа фахівців різних міністерств та представників громадських організацій, які вже не один рік опікуються процесом національно-патріотичного виховання молодих українців.

Сергій Пархоменко, Інформцентр МНК

Published on 17 December 2009