Харків’яни відзначили День Героїв Крут

29 січня члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Молодої Просвіти, інших громадських організацій міста Харкова разом з представниками облдержадміністрації відзначили 92-гу річницю з дня бою під Крутами.

Захід розпочався із вступного слова заступника голови Харківської ОДА Я. Ющенко, після якого до присутніх звернувся Голова МНК у Харківській області Сергій Кузан. В своєму виступі він наголосив: «…Ми можемо багато говорити про героїчний подвиг юнаків під Крутами, про потребу їх вшанування… Але за моєю спиною знаходиться ціла алея з радянськими пам’ятниками, а ми до цього часу за 19 років незалежності, не маємо алеї Героїв України, ні навіть пристойного пам’ятника Героям Крут. Це сором для Харківської громади та місцевої влади».

Нагадаємо, що два роки назад МНК спільно з іншими патріотичними організаціями Харкова вперше виступив з ініціативою спорудження «Алеї Героїв України». З цього приводу була подана колективна заява на ім’я Голови Харківської ОДА А.Авакова. Однак, ініціатива харківських патріотів, як і їх пропозиції допомоги в цьому, місцевою владою не взята до уваги до цього часу.

Варто також зазначити, що в цей день біля Дзеркального струменя були представники не тільки патріотичних сил. На відстані меншої ніж 15 метрів стояло близько 25-ти людей похилого віку з комуністичними прапорами.

Після покладання квітів представниками національно-патріотичних сил, комуністи почали викрикувати: «Геть бєндєровцев!» та спалювати роздруковані аркуші з портретом провідника ОУН(р). На що відреагували невідомі патріоти. В результаті їхнього швидкого маневру КПУ недорахувалась кількох червоних прапорів.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 1 February 2010