Молодь Тернополя провела 24 години в камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ, на знак пам’яті про борців за волю України

Акцію «Доба», учасники якої добровільно перебувають 24 години в камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ в Тернополі, на знак пам’яті про борців за волю України, вже вп’яте організовують члени Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні.

Цього року її учасниками стали представники організацій СУМ в Україні, МНК, «Пласт», «Молода Просвіта», ВО «Свобода», «Обереги».

Впродовж 30-31 січня добровольці мали нагоду залишитися наодинці з собою та своїми думками в середовищі, пронизаному історією, поспілкуватися з друзями-«співкамерниками» та гостями акції, більше дізнатися про історію національно-визвольних змагань, краще пізнати обставини, за яких українські політв’язні зуміли зберегти не лише свої віру та патріотичні переконання, але й активну життєву державницьку позицію.

Сприяли цьому й гутірки-лекції на тему «Історія націоналізму», «Жертовність молодих», вистава гурту «Великодні зернятка» на тему «Жінки-політв’язні», екскурсії музеєм, який розташований в підвалі колишнього управління та слідчого ізолятора Тернопільського НКВС-КДБ.

«Що можна почути у цих приміщеннях, де колись каралися борці за волю України? Мабуть що стукіт їхніх сердець. Вони любили життя, але готові були пожертвувати й ним, для того щоб Україна була вільною. Участь в акції «Доба», через пережиття, спілкування, мовчанку та молитву, дає можливість якнайповніше засвоїти цей урок жертовності та любові», - каже один із учасників заходу.

У неділю вранці учасники акції та гості відбули Літургію, яку, в намірі вшанування світлої пам’яті учасників національно-визвольних змагань, відправив у музейній каплиці о.Орест (УГКЦ).

Під час спільної молитви молодь згадала й студентів-крутянців, з вшанування світлої пам’яті яких й розпочалася кілька років тому акція «Доба» на Тернопільщині.

Інформаційна референт ура СУМ в Україні

Published on 1 February 2010