Молодь Тернополя виклала 10-метровий сніговий напис «КРУТИ»

Вшановуючи пам'ять героїв-крутянців молодь Тернополя виклала 10-метровий сніговий напис «КРУТИ». Захід відбувся в рамках всеукраїнської акції «Пам’ятай про Крути!».

Як повідомила у суботу, 30 січня, прес-служба Тернопільської ОДА, представники тернопільських осередків Молодіжного націоналістичного конгресу, Спілки Української молоді в Україні, «Пласту», «Тризубу», товариство «Молода Просвіта», «Обереги» 29 січня виклали на кризі Тернопільського ставу сніговий напис «Крути», в пам'ять про героїчний Чин молодих українців, які 29 січня 1918 року стали в обороні Батьківщини, проти багатотисячного ворожого війська.

До акції долучилися й представники управлінь у справах молоді та внутрішньої політики обласної державної адміністрації.

«Попередньо контури кожної літери було окреслено шнуром. Після чого учасники акції з зібраного снігу сформували весь напис та пофарбували його у червоний колір. Не випадково обрано саме таку форму відзначення, адже сніг символізує засніжений степ, у якому прийняли бій крутянці, червона барва – кров, яку пролили студенти, в цьому нерівному бою, а саме слово «Крути» є символом незламності українського дужу, жертовності, подвигу та героїзму», - каже один із учасників акції.

По завершенні спорудження напису-символу, який, на думку організаторів, є найбільшим в Україні, адже кожна літера слова сягала у довжину 10 метрів, біля хреста на набережній ставу було відправлено панахиду за полеглими у бою під Крутами.

Отець Сергій (УГКЦ) закликав молодь пам’ятати, що щира любов до Господа та рідного краю, самопожертва і віра, стали тією зброєю, яку, попри десятиліття, не змогла здолати, і не здолає, жодна ворожа сила.

Вечір пам’яті Героїв Крут завершився концертом молодіжної бардівської пісні, який відбувся у світлиці Тернопільського замку.

А вже 30 січня, естафету вшанування крутянців перебрала Спілка Української Молоді в Україні, яка організувала в камерах обласного музею політичних в’язнів та репресованих, 24-годинну акцію «Доба».

Учасники акції, перебуваючи у казематах колишньої в’язниці КДБ, мали нагоду безпосередньо торкнутися сторінок української історії, поспілкуватися з гостями – дослідниками визвольних змагань, колишніми політичними в’язнями, митцями. Завершила «Добу» Божественна літургія, яку відправили в одній із камер музею 31 січня о 10 годині.

Published on 1 February 2010