Лідерів ОУН поховали у Львові

22 cічня, в день Соборності України, на рідній українській землі знайшли спочинок провідні діячі Організації Українських Націоналістів Микола Капустянський, Дмитро Андрієвський, Осип Бойдуник та Яків Маковецький.

Прах борців за волю України (перші троє з яких, до речі, були засновниками, членами Проводу ОУН, учасниками Конгресу Українських Націоналістів, котрий проходив у Відні взимку 1929 року) було перевезено з Німеччини стараннями Української служби в Німеччині, Львівської ОДА, міської та обласної рад.

В церкві Святої Трійці УГКЦ за участі великої кількості патріотичної громадськості у Львові в їхню пам`ять була відслужена панахида, яку відправили священники УГКЦ та УПЦ КП.

Після завершення відправи урочиста хода в супроводі духового оркестру вирушила до Личаківського цвинтаря, на руках несучи труни з останками чільних діячів ОУН. Після мітингу-реквієму та промов посадових осіб і громадських діячів, під залпи військового салюту останки генерала Миколи Капустянського, Дмитра Андрієвського, Осипа Бойдуника і Якова Маковецького знайшли вічний прихисток на рідній землі, обороні і визволенню якої було присвячене життя кожного з них.

Василь Береза
Світлини Юрія Сороки

Published on 29 January 2010