Степан Бандера та Тернопільщина

На численні побажання читачів у тернопільському видавництві “Терно-граф” побачило світ друге, доповнене видання книги “Нації незгасний смолоскип. Постать Степана Бандери на тлі національно-визвольних змагань у Західній Україні в 20–50-х роках ХХ століття”. Автори – науковий редактор “Тернопільського Енциклопедичного Словника”, здобувач кафедри історії України ТНПУ ім. В. Гнатюка Віктор Уніят і кандидат історичних наук, завідувач кафедри українознавства ТНЕУ Микола Лазарович висвітлили історію національно-визвольних змагань у Західній Україні, зокрема на Тернопіллі від заснування Української військової організації до проголошення незалежності України. Особливо рельєфно автори на основі архівних документів та спогадів показали життєвий шлях і революційну діяльність Головного Провідника ОУН Степана Бандери.

Як відзначили дослідники, серед інших видань, присвячених С. Бандері, книга відрізняється тим, що тут докладно та чітко, без зайвих відхилень викладений матеріал і вперше подані матеріали, що стосуються того періоду життя С. Бандери, який був пов’язаний із Тернопільщиною.

Детальніше про зміст книги говорять назви її розділів: “Історія національно-визвольних змагань у Галичині в 20–30-х роках ХХ століття”, “Символ української ідеї. Стежки Степана Бандери пролягали й Тернопільщиною”, “Україна напередодні, під час Другої світової війни та в післявоєнний період”, “Провідні діячі ОУН Тернопільщини – бойові соратники Степана Бандери”, “Увічнення Степана Бандери на Тернопіллі”. Наприкінці науково-інформаційного видання подано документи та матеріали.

Щедро ілюстроване документальними світлинами й красиво оформлене видання буде корисним учителям історії, викладачам, студентам, учням, краєзнавцям, усім, хто не байдужий до історії України та Тернопільщини.

Рецензенти книги: доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ ім. В. Гнатюка І. Зуляк, директор Державного архіву Тернопільської області, заслужений працівник культури України Б. Хаварівський, кандидат історичних наук, доцент ТДТУ ім. І. Пулюя В. Левицький. Головний редактор – Петро Козловський.

Богдан МЕЛЬНИЧУК

Published on 21 January 2010