“Народна війна” як опір більшовицькій окупації

21 січня 2010 року о 12-й годині у “Музеї совєтської окупації” (м. Київ, вул. М.Стельмаха, 6-А) відбудеться відкриття та презентація експозиції “Народна війна”. Захід приурочений до річниці “Дня Злуки” Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Еспозиція підготовлена Київською міською організацією Всеукраїнського товариства “Меморіал” імені Василя Стуса за сприяння Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Виставка охоплює історію визвольного руху 1917-1932 рр. та демонструє опір українського народу радянській окупації. Представлені основні історичні віхи та події згаданого періоду: зародження і створення Української держави, прихід та становлення окупаційної комуністичної влади з усіма її незмінними атрибутами: злочинами, репресіями, нищенням культури та духовності українського народу. Експозиція грунтується на матеріалах та документах, які були віднайдені в центральних державних і обласних архівах України та 18 регіональних архівах Служби безпеки України. Усього було зібрано та оцифровано понад 50 тисяч документів відповідної тематики.

У “Музеї совєтської окупації” виставка “Народна війна” буде постійно діючою. Ознайомитися з нею можна щоденно з 10-ї до 18-ї години, крім неділі та понеділка.

Published on 18 January 2010