Чорна епоха комунізму

20 грудня Історико-меморіальний музей Степана Бандери в с.Старому Угринові, Калуський р-н., приймав другу конференцію "Україна в епоху комунізму – трагедія людської цивілізації: уроки і висновки сучасників". Творче об'єднання "Велеско" продовжує досліджувати паралелі минулого століття із сьогоденням, розвінчувати закостенілі стереотипи минулого та викривлені поняття, які руйнують суспільну свідомість.

Перший доповідач, письменник Осмир Митренко, зазначив, що найкращим доказом Голодомору і геноциду українського народу є офіційні документи тодішніх владних структур і їх цілком достатньо, щоб у поєднанні із результатами та наслідками, зрозуміти всю злочинну та людиноненависницьку політику диктатури комуно-пролєтарського режиму. Друге питання, на якім письменник загострив увагу – це власне на вагомій частці вини у трагедії самого українського народу: що був слабким і піддався на одурення, підкуп та лукавство. Це питання є очевидним і потребує ще особливого вивчення, ґрунтовного дослідження, обговорення і зрештою виправлення та одужання. Власне по причині тієї ж слабкости і сьогодення потерпає від словоблудства та цинізму нинішніх верховодів і спадкоємців найжахливішого століття в історії людської цивілізації.

Співзвучною стала доповідь Степана Лесіва, завідуючого Історико-меморіальним музеєм Степана Бандери. Свою доповідь він акцентував на боротьбі комуністичного режиму проти ОУН-УПА, а також на тих проблемах, які існують у сьогоднішній політиці та культурі.

Цікавими і зворушливими були спогади родички співробітниці музею Лесі Худик. Про сьогоденні проблеми у роботі по дослідженню злочинів комуністичного режиму у Войнилові розповів Богдан Яневич, голова міськрайонної організації історико-просвітницького товариства “Меморіал” ім. В. Стуса.

Організатори конференції: Творче об'єднання "Велеско", Калузький міський осередок Міжнародної федерацій Бойового Гопака, Історико-меморіальний музей Степана Бандери.

Прес-центр ТО "Велеско"

Published on 28 December 2009