Лідер ОУН відвідав Чернігів

Про «п’яту колону» і її ляльководів. Презентація в Чернігові

Хто, як і чому прагне зруйнувати українську державу і що цим намаганням слід протиставити?

Як проводиться підривна антидержавна діяльність в Україні явними і прихованими агентами іноземного впливу?

Про це чернігівським журналістам розповіли 18 грудня в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» Генеральний Секретар Світового Конгресу Українців, Голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефан Романів та головний редактор тижневика «Шлях Перемоги», заступник директора Центру Національного Відродження, історик і публіцист Віктор Рог.

Останній, до речі, презентував у Чернігові друге видання збірника власних статей «Українофобія: П`ята колона та її ляльководи».

Стефан Романів – громадянин Австралії і один з лідерів багаточисельної української громади цієї країни. Він розкрив власне бачення поняття українського націоналізму:

- Це є дуже важлива складова частина світового українства. Роль ОУН – це іскра, яка розпалює громадський рух патріотів України. Патріотів, які знають самі і можуть пояснити іншим правду і неправду в історії і сьогоднішніх реаліях українського народу, його державності і пріоритетів історичного поступу.

Говорячи про презентовану книгу, Стефан Романів зазначив, що вона видана дуже вчасно. Адже непересічному явищу українофобії треба протиставляти не емоційні, а насамперед науково продумані публіцистичні контраргументи. А ще краще – це коли читач має змогу, ознайомившись з публіцистикою, озброїтися власними аргументами.

У цьому кишеньковому збірнику зібрано цитати й діяння сучасних очільників «груп північного впливу» (простіше кажучи, проросійських діячів): Наталії Вітренко, Миколи Азарова, Олександра Мороза, Петра Симоненка, Дмитра Табачника та їхніх російських колег. Ось лише деякі з таких цитат.

«…Тарас Шевченко, вообще-то говоря, большую часть жизни прожил в России и был русскоговорящим человеком. Он написал свои дневники на русском языке и большую часть прозы написал тоже на русском языке. Так вы хотите исключить его из нашей общей, самой великой в мире культуры?!... А мы хотим воспользоваться плодами, я ещё раз подчёркиваю, самой великой в мире культуры, она у нас с вами общая» (Микола Азаров у бутність прем’єр-міністром України).

«В общем-то мы все в политической команде России. В том числе и те, кто находится в Киеве» (Леонід Грач, КПУ).

«Во время второй мировой войны украинство было на стороне немецких нацистов». І тут же поряд парадоксальнее – «Украинство является самым оголтелым приспешником евреев в деле уничтожения русского народа» (газета «Русский взгляд», видається в Оренбурзі).

Автор збірника Віктор Рог акцентував увагу присутніх на тому, що «п’ята колона» не спить, вона намагається зруйнувати Україну зсередини. І це не повинно залишатися без уваги і діяльного втручання патріотично налаштованих політичних діячів і – особливо – Служби Безпеки України.

- Боротьба проти України ведеться цілеспрямовано, і вона щедро підживлюється як з внутрішніх, так і з іноземних фінансових джерел, вона має своїх «рупорів». Толерування отруйної змії біля українського серця не має жодного виправдання, і зволікання з її радикальним знешкодженням є смертельно небезпечним.

Стефан Романів і Віктор Рог відповіли на запитання журналістів, а останні отримали у подарунок від них примірники презентованої збірки.

Принагідно зазначимо, що в цей же день на сайті «Сіверщина» http://siver.com.ua відбулася інтернет-конференція із учасникаами презентації. Також вони зустрілися з лідерами патріотичних організацій Чернігівщини, керівниками міста та владикою УПЦ КП Ілларіоном.

Олександр ВОЛОЩУК

Published on 21 December 2009