Копію посмертної маски Бандери передано керівництву Тернопільської облдержадміністрації

Церемонія передачі маски відбулася у п’ятницю, 18 грудня, в приміщенні обласної державної адміністрації.

Участь в ній взяли голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь, представник Спілки Української Молоді в Україні, член Національної ради з питань становлення та розвитку молоді при Президентові України Святослав Липовецький

Святослав Липовецький розповів, що з ініціативою перевезення цієї маски до Тернополя виступила свого часу Тернопільська міська організація Спілки Української молоді в Україні. Цю ідею підтримала й обласна державна адміністрація, то ж спільними зусиллями влади та громадської організації історичний артефакт було отримано від Музею української визвольної боротьби ім. Степана Бандери (Лондон).

Представники Всеукраїнської молодіжної організації Спілка Української Молоді в Україні під час перебування групи СУМівців у Мюнхені на урочистостях з нагоди 50-ї річниці загибелі Степана Бандери отримали копію посмертної маски Провідника ОУН.

Історичний артефакт найближчим часом буде передано у Тернопільський музей політв’язнів та репресованих. Наразі достеменно відомо, що ще одна така маска знаходить в музеї Бандери у с.Старий Угринів на Івано-Франківщині.

У свою чергу голова облдержадміністрації відзначив, що отримання цих цінних історичних експонатів є продовженням роботи, яка ведеться в області в напрямку вшанування борців за волю та незалежність України, жертв голодоморів та політичних репресій.

«Вже завершено роботи по спорудженню пам’ятника Степану Бандері в Тернополі та пам’ятника жертвам Голодомору в Підволочиському районі, ведуться роботи на території колишнього штабу УПА в Антонівцях на Шумщині, досягнуто домовленості зі спеціалізованими організаціями щодо розкопок криївки у Фащівці. Переконаний, що такі заходи потрібно робити, адже це не лише дозволяє відкрити нові сторінки історії нашого народу, вшанувати українську героїку, але й слугує прикладом та виховним моментом для майбутніх поколінь українців», - сказав Юрій Чижмарь.

Юрій Чижмарь також вислови подяку Союзу Українців у Великій Британії, Спілці Української Молоді в Україні та кореспондентові «Бі-бі-сі» Володимиру Музичку (Велокобританія), які активно долучилися до отримання та перевезення експонатів.

Published on 18 December 2009