В Харкові молоді розказували про Бандеру

4 грудня 2009 року в рамках проекту «Молоді про Бандеру» представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу за підтримки ГО «Поступ» провели лекцію для студентів 1-го та 2-го курсу Харківського Державного технічного університету будівництва та архітектури.

Бажаючих дізнатись більше про, без перебільшення, символ українського національно - визвольного руху виявилось більше 200 чоловік.

Лекція розпочалася зі вступного слова голови ГО «Поступ» А.Г.Сергієнка: «радянська пропаганда намагались нам навіяти, що Бандера і очолювана ним ОУН - бандити і терористи, і багато хто повірив в це, бо люди не мали змоги отримати інші відомості. Зараз ми живемо в вільній країні, тож використовуйте всі можливі інформаційні джерела, пропускайте їх крізь себе – тільки тоді ви дізнаєтесь правду».

Про цікаві факти діяльності націоналістичного підпілля та на Харківщині розповів студентам кандидат філософських наук, доцент І.М. Разсоха. А на запитання «До чого ОУН до Харкова?», викладач відзначив, що навряд чи хтось із студентів знає, що на Харківщині ще з 1941 року діяло ОУНівське підпілля, це підтверджено документами.

Після перегляду фільму про Бандеру із серії «Великі Українці» голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу в Харківській області Сергій Кузан розповів про найгучніші акції організовані С.Бандерою, зокрема про шкільну акцію, коли в 1933 році було надруковано 96 тис. агітаційних матеріалів і поширено поміж школярами Галичини. В порівнянні, під час окупації німцями м. Харкова радянське підпілля спромоглося зробити та розповсюдити лише 300 примірників агітаційних листівок написаних від руки, бо не багато знайшлося охочих допомагати їм в цьому.

Лекція закінчилась гучними оваціями, а викладач університету вже після того, як студенти вийшли з аудиторії сказав по-секрету, що такої уваги якою слухали сьогодні його учні він вже давно не бачив на своїх лекціях.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 7 December 2009