Комітет декомунізації України: «Вимагаємо заборонити тоталітарні символи та зняти з реєстрації Комуністичну партію!»

4 грудня в приміщені Центру національного відродження імені С.Бандери відбулася прес-конференція, присвячена проблемі протиправних дій КПУ під час акції відкритя пам’ятника Леніну 27 листопада. Захід було організовано Українською Інформаційною Службою за участі Комітета декомунізації України.

В прес-конференції взяли участь: Микола Коханівський – активіст Конгресу українських націоналістів, Григорій Тихий та Ігор Лісодід – постраждалі під час відкритя пам’ятника Леніну, Олег Бондарчук – адвокат постраждалих та Сергій Пархоменко, Українська Інформаційна Служба.

Учасники прес-конференції дали свою оцінку подіям, які розгорталися на Бесарабці 27 листопада і розповіли, які кроки вони готові зробити, аби покарати представників КПУ за їх протиправні дії.

Так, Микола Коханівський заявив, що сама акція відкритя пам’ятника Леніну напередодні Дня вшанування пам’ті жертв Голодомору є наругою над тими, хто постраждав внаслідок внаслідок голодоморів та репресій за часи комуністичного режиму, а також образою честі і гідності української нації.

«Саме тому ми зважилися на цей крок, за який нас ледь не убили представники КПУ», - наголосив член Комітету декомунізації Ігор Лісодід, який постраждав під час акції 27 листопада.

«Це неприпустимо, коли безпосередні спадкоємці кривавого більшовицького режиму з теперішньої Компартії України ведуть себе в незалежній українській державі так зухвало, з відчуттям повної безкарності. А ще більш прикро, що нинішня влада дозволяє їм так чинити, а потім ще й покриває їх. Під час бійки біля пам’ятника Леніну мене могли убити – ще два три удари – і кінець. Але все одно міліція саме нас вважає винуватцями. Ці так звані «охоронці правопорядку» вели себе з нами дуже грубо і зухвало, не хотіли приймати наші заяви про побиття, не хотіли пускати на судмедекспертизу. В нашій міліції на керівних посадах знаходяться закорінілі українофоби, один з них, пан Мірошниченко, очолює Шевченківське в м. Києві РУВС, яке і проводило допит над нами», - продовжує думку І.Лісодіда інший постраждалий – Григорій Тихий.

За словами адвоката потерпілих Олега Бондарчука, по факту побиття було зроблено зверненя в Генеральну прокуратуру України з вимогою розслідувати ситуацію і покарати активістів КПУ, які завдали тілесних ушкоджень українським патріотам.

Також учасники прес-конференції зачитали заяву Комітету декомунізації, підписану 36 патріотичними громадськими організаціями, в якій вони вимагають від чинного керівництва держави зняти з реєстрації Комуністичну партію України, а її лідера Петра Симоненка – з передвиборчих перегонів, а також притягти до кримінальної відповідальності організаторів акції відкритя пам’ятника Леніну. Крім того, Комітет декомунізації України закликає за прикладом Литви і Польщі заборонити в країні символи тоталітаризму та провести суд над Комуністичною партією.

Українська Інформаційна Служба

Published on 4 December 2009