До національних традицій

Нещодавно у Дрогобичі побачило світ резонансне видання. Ідеться про перший випуск наукового збірника “Вісниківство“, який побачив світ завдяки співраці між Науково-ідеологічним центром ім. Д.Донцова та кафедрою світової літератури Дрогобицького педуніверситету імені Івана Франка.

Зміст збірника склали в основному матеріали Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої пам’яті Василя Іванишина, на тему “Традиція вісниківства і національно-екзистенціальна методологія в українській літературі ХХ ст.”, проведеної в дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Івана Франка у березні 2008 р. До збірки увійшли тексти Олега Багана, Євгена Маланюка, Петра Іванишина, Ростислава Єндика, Тараса Пастуха, Василя Іванишина, Ігора Набитовича, Зенона Гузара, Тараса Салиги та інших авторів.

Видання планується зробити регулярним, як і наукові конференції, присвячені темі вісниківства. Стратегічною метою таких досліджень є актуальна потреба культурно-інтелектуальної реабілітації і реінтерпретації вісниківської традиції в українській літературі як синтетичного ідейно-естетичного явища, зродженого філософією українського націоналізму і європейського консерватизму.

Видання рекомендується літературознавцям, культурологам, філософам, дослідникам української національної ідеї.

Published on 27 November 2009