Заява Організації Українських Націоналістів (бандерівців) з приводу відзначення 77-ї річниці Голодомору в Україні

Два роки тому українська влада нарешті спромоглася визнати Голод 1932-33 рр. Геноцидом Українського народу, саме геноцидом, про що заявив вчений Рафеєл Лемкін ще в 1952 році. Тепер на черзі – усвідомлення громадянами нашої країни, чим були для нації події тих років і чим вони відгукуються тепер. Тематика «Україна пам’ятає - Світ визнає» є не менш актуальною, адже дуже важливим є те, щоб всі країни світу спромоглися визнати Голодомор злочином проти людства задля того, аби не повторилося подібної трагедії у майбутньому.

На жаль, досі є держави, які не лише не хочуть визнавати Великий Голод геноцидом проти українців, але й взагалі заперечують ті масштаби трагедії, достовірність яких визнала світова спільнота. Так, Російська Федерація і надалі продовжує чинити тиск на Україну та всю світову спільноту задля того, аби факт Голодомору продовжували замовчувати. Таким чином нинішнє керівництво Росії намагається уникнути відповідальності за скоєний її попередником – СРСР – злочин, за злочин сталінського режиму, який наразі всіма силами намагається реабілітувати кремлівська верхівка.

ОУН(б) підтримує наміри СБУ відкрити кримінальну справу проти організаторів та виконавців злочину, що ним є Голодомор. Українські націоналісти також вітають ініціативу Президента України Віктора Ющенка притягати до відповідальності тих, хто заперечує факт Великого Голоду або свідомо применшує його масштаби чи намагається спростувати те, що Голодомор є саме Геноцидом української нації.

Ми закликаємо всіх українців та солідарних з ними представників інших націй запалити свічку 28 листопада, щоб вшанувати жертв геноциду та нагадати світові про цей великий злочин проти людства.

Провід ОУН(б)

Published on 27 November 2009