Заява російського МЗС про те, що український визвольний рух XX століття "образою пам'яті мільйонів загиблих", є грубим втручанням у внутрішні справи України

Заява Міністерства закордонних справ Російської Федерації про те, що підписаний Президентом України Віктором Ющенком Указ про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX століття спрямовано на протиставлення України і Росії, є нічим іншим, як свідомим наміром Кремля остаточно зіпсувати україно-російські стосунки, які і так на даний момент важко назвати близькими до оптимальних. А те, що подібні заяви та інші офіційні закиди з боку російської влади, з огляду на початок президентської кампанії в Україні, з’являються все частіше, говорить про те, що Росія має намір активно втрутитися в хід виборчих перегонів в нашій державі і вплинути на їх остаточний результат.

Зміст заяви МЗС РФ, з яким, очевидно, буде ознайомлено громадян певних регіонів України через ЗМІ, підконтрольні «п’ятій колоні» Кремля в Україні, також має на меті поглибити розкол в самому українському суспільстві, а то й спровокувати реальний громадянський конфлікт.

Рядки про те, що "публічна риторика на тему мови та історії досі націлена на конфронтацію, на демонтаж російсько-українського добросусідства, культурно-мовну асиміляцію російськомовних регіонів країни в інтересах західноукраїнської меншини, спрямована на протиставлення України і Росії на догоду планам євроатлантистів" є неприхованою брехнею і перекручуваням фактів, до яких вдається МЗС на вимогу перших осіб російської держави – президента РФ Д. Медвєдєва і прем’єр-міністра В. Путіна. Адже саме керівники РФ та їх політична лінія на відновлення нової російської імперії в межах держав, що перебували у складі СРСР, і є першопричиною напруженості в україно-російських відносинах.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) заявляє, що подібні заяви з боку Росії спрямовані виключно на розпалюваня ворожнечі як всередині українського суспільства, так і між Україною та РФ загалом. Мета таких заяв, з точки зору ОУН, - це провокування внутрішньоукраїнського конфлікту, який міг би стати приводом для безпосереднього (в тому числі – і силового) втручання Росії у справи України під приводом «захисту російськомовного населеня» задля того, аби встановити частковий або повний контроль над Україною чи окремими її регіонами і «посадити на український трон» вигідну керівникам РФ політичної кандидатуру.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вважає заяву російського МЗС черговою провокацією кремлівських імперіалістів. Закликаємо українську владу дати гідну дипломатичну відсіч російським нахабам, а українську громадськість засудити втручання Росії в справи України. Українці без підказок Кремля будуватимуть власне державне життя, шануватимуть свою історію, героїв, мову та культуру.

Провід Організації Українських Націоналістів (б)

Українська Інформаційна Служба

Published on 26 November 2009