У Львові перепоховають останки закатованих людей, які намагалися втекти від голоду в Східній Україні

У суботу, 28 листопада, у Львові на Личаківському цвинтар відбудеться перепоховання близько 600 останків людських тіл, знайдених на станції Підзамче. Про це повідомив під час прес-конференції мер Львова Андрій Садовий, передає "Корреспондент".

"Це наш обов'язок, який ми повинні виконати перед громадою міста", - указав міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, на станції Підзамче було знайдено останки близько 600 людей, які в 1946-1947 рр. втікали від Голодомору зі східних областей України та Бессарабії в Галичину. Війська НКВС у Львівській області зупинили їх на станції "Підзамче", частину людей розстріляли, частина померла від голоду.

Пошуком та ексгумацією останків на території колії станції "Підзамче" займалась історико-просвітницька правозахисна організація "Меморіал імені В. Стуса". Загалом було ексгумовано близько 600 останків, в тому числі 114 дитячих та підліткових, а також останки новонароджених.

Знайдені супроводжуючі матеріали, дитяче взуття, постоли буковинського стилю, натільні хрестики, медальйони, кулі і радянські гроші 1925, 1945 і 1946 років.

За результатами судово-медичної експертизи, час смерті можна датувати 50-60-літньою давністю.

У суботу, 28 листопада в церкві Пресвятої Трійці відбудеться поминальна панахида, а потім домовини з останками перенесуть на Личаківське кладовище для їх захоронення.

Published on 24 November 2009