Виконання обіцянок столичних політиків перевірять

19 листопада в приміщенні Центру національного відродження пройшла прес-конференція на тему: “Знай, чого вимагати від Київської влади!” з нагоди створення Київського регіонального комітету всеукраїнської громадянської кампанії моніторингу та контролю за виконанням передвиборчих обіцянок політиків "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає!" Захід організовано Українською Інформаційною Службою та ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес".

Учасники прес-конференції анонсували початок кампанії моніторингу виконання передвиборчих обіцянок Київського міського голови, політичних сил Київської міської ради та районних рад. Активісти незабаром розпочнуть моніторинг або у складі Київського регіонального комітету кампанії, або у складі ініціативи "Київська варта" (назва ще остаточно не затверджена).

"Команда міських молодіжних лідерів, які будуть систематично займатися контролем за виконанням передвиборчих обіцянок столичної влади, вже є. Зараз чекаємо, щоб Національний комітет кампанії визначив, у якому форматі мають діяти регіональні комітети," – стверджує член Київського регіонального комітету кампанії Михайло Лебедь (Київський осередок ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив"). Він також пообіцяв, що столичні політики вже на наступному тижні отримають перші листи-звернення із пропозицією прозвітуватись перед громадськістю.

Молодіжні лідери також зробили "подарунок мешканцям Києва" – нагадали громадськості про передвиборчі обіцянки, дані киянам Київським міським головою та політичними силами Київської міської ради у 2008 році, Київським міським головою у 2006 році, політичними "батьками" сьогоднішніх політичних сил Київської міської ради у 2006 році (Блок Віталія Кличка ПОРА-ПРП, Народний Блок Литвина, Блок Леоніда Черновецького, Громадський актив Києва, Блок Юлії Тимошенко, Партія регіонів). Молодь також презентувала "подарунок мешканцям України" – результати моніторингу виконання предвиборчих обіцянок політичних сил Верховної Ради останнього скликання (завантажити усі ці напрацювання активістів громадської кампанії можна тут - http://groups.google.com/group/kievpromises_2006_2008).

«Загалом, в передвиборчів програмах блоків, що потрапили в Київраду, небагато місця приділено проблемам молоді. Перед виборами-2008 найбільш активно задекларував своє бажання співпрацювати з молоддю Блок Кличка, який підписав меморандум з 8 молодіжними та дитячими організаціями. Але на справі виявилося, що питання молоді цікавлять представників цієї сили куди менше, ніж навіть їх політичних опонентів. На користь цього говорить і те, що в складі блоку лише 20% мають особи віком до 35 років. Що ж до представництва молоді в Київраді по інших політичних силах, то тут статистика така: Блок Черновецького – 50% місць належить тим, хто за віком підпадає під поняття «молода людина», Партія регіонів – близько третини, БЮТ і ГАК – в районі 12% від загального числа депутатів цих фракцій, в Блоці Литвина – жодної молодої людини, як, до речі, і у Верховній Раді», - зазначив член Національного комітету кампанії Сергій Пархоменко (ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес")

Українська Інформаційна Служба

Published on 19 November 2009