Нова книга про Петра Полтаву

Нещодавно видавництво «Літопис Української Повстанської Армії» в серії «Події і люди» випустило в світ книгу молодого львівського історика Михайла Романюка «Петро Федун – «Полтава» - провідний ідеолог ОУН та УПА».

Це вже шоста книга серії. В попередніх виданнях було опубліковано дослідження про командира УПА Романа Шухевича, провідника ОУН Степана Бандеру, президента УГВР Кирила Осьмака, полковника УПА Миколу Твердохліба «Грома» та спогади воїна УПА Петра Потічного.

Дослідник життєвого шляху і творчої спадщини Петра Федуна Михайло Романюк в минулому році видав перший том писань повстанського ідеолога «Концепція самостійної України», а в своїй новій книзі на основі спогадів, архівних документів та попередніх публікацій розповідає про життя Петра Федуна, долю його родини, здійснює аналіз його обширної творчої спадщини.

Як додаток у виданні вперше оприлюднено «Акт-звідомлення про обставини й здогадні причини загибелі славної пам`яті «Максима» й «Полтави» та друзів», укладений співробітниками СБ ОУН влітку 1952 року. Видання ілюстроване світлинами, містить перелік праць Петра Федуна «Полтави» та покажчик.

Книга безумовно буде цікавою і корисною для всіх, хто цікавиться історією національно-визвольних змагань українського народу.

Сергій ВЕРЕСЕНЬ

Published on 16 November 2009